Sümela Manastırı beyaza büründü

Tarih
Doğu Karadeniz’e gelen turistlerin en fazla ziyaret ettiği ikinci turistik mekan olan tarihi Sümela Manastırı ve ören yeri, kar yağışıyla beyaza büründü. Yerli ve yabancı turistlerin Çaykara ilç...
EMOJİLE

Doğu Karadeniz’e gelen turistlerin en fazla ziyaret ettiği ikinci turistik mekan olan tarihi Sümela Manastırı ve ören yeri, kar yağışıyla beyaza büründü.

Yerli ve yabancı turistlerin Çaykara ilçesindeki Uzungöl’den sonra en fazla ziyaret ettiği Sümela Manastırı ve Ören Yeri, her mevsim yerli ve yabancı turistleri ağırlamayı sürdürüyor.

Restorasyon nedeniyle bir süredir ziyarete kapalı olan Sümela Manastırı’nın bulunduğu ören yeri, kar yağışıyla beraber ziyaretçilerine bambaşka bir güzellik sundu.

Ören yerinde kar yağışı ve soğuk hava sebebiyle ağaçlar, çeşmeler ve vadideki derenin bazı bölümleri donarak kartpostallık görüntüler oluşturdu.

Yılbaşı tatili ve hafta sonunu fırsat bilen vatandaşlar, Sümela Manastırı’nı restorasyon sebebiyle ziyaret edemeseler de ören yerinde piknik yaparak, kar topu oynayarak hem manzaranın hem de karın tadını çıkardı.

Kış aylarında doyumsuz manzarası, ilkbaharda yemyeşil doğası ve mevsim çiçekleriyle, sonbaharda rengarenk ormanları ile öne çıkan Sümela Manastırı ve Ören Yeri’nin bulunduğu vadinin üst kısmı ya aylarında da yaylalarıyla ziyaretçileri ağırlıyor.