Çanakkale Savaşları’nın 100’üncü yılı

Tarih
Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV) Çankırı İl Başkanlığınca Çanakkale Savaşları’nın 100’üncü yılı anısına cephede savaşan Mehmetçiğin günlük iaşesi kur...
EMOJİLE

Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV) Çankırı İl Başkanlığınca Çanakkale Savaşları’nın 100’üncü yılı anısına cephede savaşan Mehmetçiğin günlük iaşesi kuru ekmek ve üzüm hoşafı ikram edildi. 

TÜRKAV İl Başkanı İsa Bölükbaşı, Karatekin Parkı’nda gerçekleştirilen programda, etkinliğin altıncısını gerçekleştirmekten mutluluk duyduklarını söyledi.

Çanakkale Savaşları’nın 100’üncü yılını kutladıklarını anımsatan Bölükbaşı, “Bizler burada Asım’ın nesline layık olmaya, onların mirasına, emanetlerine sahip çıkmaya çalışıyor ve o ruhla yaşıyoruz” dedi.

Vatanın zor şartlarda elde edildiğini kaydeden Bölükbaşı, “Onlar biliyorlardı, bu son vatan parçası giderse, bölünürse bir millet yok olur ve ‘milletin yok olmasıyla din elden gider’ diye bu toprakları canlarının sonuna kadar, son damla kana kadar savundular” ifadesini kullandı.

Konuşmanın ardından katılımcılara Çanakkale’de savaşan Mehmetçiğin günlük iaşesi kuru ekmek ve üzüm hoşafı ikram edildi.