10 Tanınmış Kişi 10 Güzel Söz

Tarih
10 Tanınmış Kişi 10 Güzel Söz 1-) Biz isteyen herkese yardım elimizi uzatırız. Ancak bir kişi boğulmaya karar vermişse, onu kimse kurtaramaz. (Vladimir Putin) 2-) Hiçbir şey düşünceden daha etkili değ...
EMOJİLE

10 Tanınmış Kişi 10 Güzel Söz

1-) Biz isteyen herkese yardım elimizi uzatırız. Ancak bir kişi boğulmaya karar vermişse, onu kimse kurtaramaz. (Vladimir Putin)

2-) Hiçbir şey düşünceden daha etkili değildir çünkü o bütün evreni dolaşır; hiçbir şey zorunluluktan daha güçlü değildir, çünkü her şey ona teslim olur. (Thales)

3-) Dünya beni bir nokta gibi içeriyor ve yutuyor, ben de onu içeriyorum (anlıyorum). (Blaise Pascal)

4-) İnsanlar, ilkin ihtiyaç duyarlar, sonra faydayı ararlar, daha sonra da konfora giderler ve daha da sonra zevk ile kendilerini eğlendirirler,ardında lükste bozulur ve son olarak da delirir özlerini boşa harcarlar. (Giambattista Vico)

5-) Fikirlerin kanatları vardır, kimse insanlara ulaşmasını engelleyemez. (İbn-i Rüşd)

6-) Ne etrafınızı kıracak kadar sert olunuz, ne de karşınızdakine cesaret verecek kadar yumuşak olunuz. (Sadi Şirazi)

7-) Her insanın iblisi, hevaya uyduğu ve vesvesecinin yoluna gittiği, inkarda direttiği ve dik kafalılık ve kibirlilik yaptığı zamanki nefsidir. (Molla Sadra)

😎 Harekette birlik olmazsa, fikirde birlik faydasızdır. (Muhammed İkbal)

9-) Bedenine değil kendine değer ver, ve gönlünü olgunlaştır ! Çünkü kişi; bedeni kadar değil, ruhu kadar insandır. (İmam-ı Gazali)

10-) Öfkeye teslim olana, huzur isyan eder. (El Kindi)