TÜYAP’ta rekor beklentisi

Kitap
Yayımcı Meslek Birlikleri Federasyonu (YAYFED) Başkanı Bayram Murat ve Basın Yayın Birliği Başkanı Münir Üstün, dün kapılarını açan Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’ndan oldukça umutlu. Geçen s...
EMOJİLE

Yayımcı Meslek Birlikleri Federasyonu (YAYFED) Başkanı Bayram Murat ve Basın Yayın Birliği Başkanı Münir Üstün, dün kapılarını açan Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’ndan oldukça umutlu. Geçen sene 500 bin kişinin katıldığı fuara bu yıl 700 bin kişinin gelmesi bekleniyor. Fuarın, yayıncıların bayramı olduğunu ifade eden Murat, “Geçen sene kitap fuarı katılımcı olarak bir rekor kırmıştı. Ümit ediyoruz ki bu sene de rekor kıracak.” dedi.

Münir Üstün de fuarların önemine değinerek, geçen yıl dünya bazında ciroda on beşinci olan Türkiye’deki sektörün bu yıl 13’üncü sıraya yükseldiğini belirtti. Üstün, “2,5 milyar dolar kitap sektörünün hacmi var. 2008’de bu hacim 800 milyon dolardı.” diye konuştu.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın ücretsiz ders kitabı dağıtmasına rağmen sektörün daha da iyiye gittiğini belirten Murat, “Geçtiğimiz yıl 43 bindeydi, zannediyorum bu sene an itibariyle 40 bine yaklaştık. Yayıncılığın gelişmesi açısından kitap fuarlarını önemsiyorum. Ümit ediyorum sona yaklaştığımızda herkesin yüzü gülecek. Yayıncılar buradan çok iyi tespitlerle, çok iyi önerilerle dönecekler.” diye konuştu.

AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme