Sanal Kitap Fuarı Başladı

Kitap
Türkiye’nin en büyük online kitapçısı idefix.com’un her yıl düzenlediği ve sıkı takipçileriyle artık geleneksel hale gelen Sanal Kitap Fuarı, bu yıl 9. kez düzenleniyor. 21 Kasım- 21 Aralı...
EMOJİLE

Türkiye’nin en büyük online kitapçısı idefix.com’un her yıl düzenlediği ve sıkı takipçileriyle artık geleneksel hale gelen Sanal Kitap Fuarı, bu yıl 9. kez düzenleniyor. 21 Kasım- 21 Aralık tarihleri arasında idefix.com’da gerçekleşecek fuarı, geçtiğimiz yıl 2 milyon kişi ziyaret etti. 81 ilin tamamından sipariş alarak Türkiye geneline yayılan fuar, bu yıl 3 milyonun üzerinde ziyaretçi bekliyor. Etkinliğin en önemli özelliği, başka hiçbir kitap mecrasının sunmadığı büyük indirimler. Yazarlardan imzalı kitaplar, ekstra indirimli özel setler gibi sürprizleri de içeren fuarın bağımlılık yaratan bilgi yarışması da bu yıl iPad2 ödüllü!

Türkiye’nin en büyük online kitap satıcısı idefix.com, artık bir klasik haline gelen Sanal Kitap Fuarı’nın 9. açılışını gerçekleştirdi. Geçen yıl 2 milyona ulaşan ziyaretçi sayısıyla rekor bir katılımın yaşandığı fuar, bu yıl da yüksek indirim oranları ve sürpriz etkinlikleriyle kitapseverlerin gönlünü fethedecek! 21 Kasım-21 Aralık tarihleri arasında idefix.com’da gerçekleşecek fuar, bir ay boyunca en avantajlı kitap alışverişinin tek adresi olacak.

İdefix Direktörü Bora Ekmekçi, geçmiş yıllarda olduğu gibi Sanal Kitap Fuarı’nın bu yıl da kitap fuarlarına gitme şansı bulamamış yüz binlerce kitapsevere ulaşacağını belirtirken her geçen yıl artan ziyaretçi sayısına da dikkat çekiyor: “idefix Sanal Kitap Fuarı okurlar tarafından çok ilgi görüyor, çünkü 900 yayınevi katılımı ve 90.000 çeşit kitap ile Türkiye’nin en büyük kitap fuarını düzenliyoruz. Ayrıca normal kitap fuarları şehir dışında olduğu için ulaşım problemi yaşıyor okurlar. idefix Sanal Kitap Fuarı’nda ise bu tür sıkıntılarla uğraşmadan, çok daha fazla yayınevine, yazara ve kitaba, çok daha yüksek indirim oranları ile ulaşabiliyorlar. Yarışmalar, fuar fırsatları ve imzalı kitapların yanı sıra, idefix’te okurların kitap seçimlerini etkileyen bir çok makale ile birlikte, kitabı daha önce okumuş üyelerimizin yorumları da bulunuyor. Elbette teslimat hızı da önemli bir faktör; idefix 90.000 çeşit kitabı stoklarında tutuyor ve çok hızlı bir şekilde üyelerine ulaştırıyor. idefix sayesinde okurlar, kitaplara hızlı bir şekilde ve daha uygun fiyatlarla ulaşabiliyorlar.”

Her yıl giderek artan sayısıyla daha fazla seçenek sunan Sanal Kitap Fuarı, bu yıl Yapı Kredi, Can, İletişim, Everest, Kabalcı, Ayrıntı, İş Bankası, Oğlak, NTV, Sel, İnkılap gibi Türkiye’nin en büyük yayınevlerini de içinde bulunduğu 900 yayınevini okuyucuyla buluşturuyor. Best-seller’dan, baskısı bulunmayanlara dek uzanan kitap seçkisiyle, farklı ilgilere sahip ziyaretçileri mutlu eden idefix Sanal Kitap Fuarı’nı çekici yapan en büyük özellik, hiçbir kitapçının sunmadığı büyük indirimler: %30 ile %70 arasında değişen indirimler, bir ay boyunca en avantajlı kitap alışverişi olanağını sunuyor. Okuyucular, indirimlerin yanı sıra taksitli alışveriş olanağından da yararlanabilecek.

Listelerini çoktan hazırlayan kitap kurtlarını fuar boyunca en avantajlı alışverişin yanı sıra hoş sürprizler de bekliyor. Aynı fiyata satılacak imzalı kitaplarla, sevilen yazarlardan bir önemli bir anıya sahip olacak okurlar, tematik hazırlanan “özel setler” bölümünde %70’e varan indirimli kitapları bulabilecekler. Fuar için kitap imzalayan yazarlar arasında İskender Pala’dan Yaşar Kemal ve İhsan Oktay Anar’a bir çok önemli Türk yazar olduğu gibi, Paulo Coelho, Umberto Eco, Gabriel Garcia Marquez, Susanna Tamaro, Etgar Keret, Irvine Welsh ve Jonathan Saran Foer gibi popüler yabancı yazarlar da bulunuyor.

Nazım, o ormanda yaşayacak!
Kitaplar için kesilen ormanları doğaya geri kazandırmak için her sene TEMA ve ÇEKÜL ile bir orman dikimi yapmaya soyunan idefix, ilk iki romanına Yaşar Kemal ve Nazım Hikmet’in adını vermişti. Önümüzdeki aylarda üçüncü ormanın dikimine başlayacak olan idefix, yeni ormanın ismini ise bu sene fuar süresince yapılacak anket ışığında, üyeleriyle belirleyecek.

Fuar müdavimlerine dost yenilikler!
Yazar Tavsiyeleri: Yaşar Kemal’den Elif Şafak’a yüzlerce önemli yazarımıza en çok beğendikleri 10 kitabı soran idefix, bu bilgiler ışığında son yılların en güçlü seçkisini fuar boyunca okurlara sunuyor!

2011’in En İyi 100 Kitabı: Önemli eleştirmenler, yayınevi genel yayın yönetmenleri ve çevirmenlere 2011’de çıkan kitaplardan en çok beğendiklerini soran idefix, 2011’in en iyi 100 kitabını idefix kullanıcıları için belirledi!

Ödüllü yarışma fenomeni!
Sanal Kitap Fuarı’nın artık müdavimlerini yarattığı ödüllü bilgi yarışması ise neredeyse bir fenomen haline geldi. 40 sorudan oluşan ve 20 gün sürecek yarışma, tam bir edebiyat sınavı! Türk ve dünya edebiyatına ait farklı romanlardan rastgele seçilmiş pasajlarını okuyup, hangi kitaba ait olduğunu bulmaya dayalı yarışma, sıkı takipçileriyle biliniyor. Zorlu yarışmanın bu yılki ödülü, iPad2. Yarışmanın kazananlarını iPad’in yanı sıra pek çok e-kitap okuma cihazı da bekliyor.

Ntvmsnbc
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme