Osmanlı padişahları çizgi roman oldu

Kitap
Çamlıca Basım Yayın’ın 2012 yılında Osman Gazi ile başladığı “Osmanlı Sultanları Çizgi Roman Serisi” 36. padişah Sultan Altıncı Mehmed Vahidüddin Han’la tamamlandı. Tarihi sahada yaptığı yayınlarla ta...
EMOJİLE

Çamlıca Basım Yayın’ın 2012 yılında Osman Gazi ile başladığı “Osmanlı Sultanları Çizgi Roman Serisi” 36. padişah Sultan Altıncı Mehmed Vahidüddin Han’la tamamlandı.

Tarihi sahada yaptığı yayınlarla tanınan Çamlıca Basım Yayın, çizgi roman sahasında da bir ilke imza atarak Osmanlı padişahlarının hayatını, savaşlarını, kahramanlıklarını ve zaferlerini çizgilerle okurlarına sundu.

Özcan F. Koçoğlu’nun yayına hazırladığı metni Yüksel Akman resimledi. Her biri 64 sayfadan oluşan çizgi romanlarda, hayali kahramanlar değil tarihimize damga vuran gerçek kahramanların hikâyeleri ilk defa bir araya getirildi. Zengin muhtevası, renkli anlatımı,  göz alıcı çizimleri, kolay ve çabuk anlaşılır metinleriyle tarihi hem okutuyor hem yaşatıyor.

Çamlıca Basım Yayın Genel Yayın Yönetmeni Ömer Faruk Yılmaz, Osmanlı padişahlarının tarihimizin gerçek kahramanları olduklarını belirterek, “Okurlarımıza hem tarihi sevdirmek hem de padişahlarımızın gerçek kahramanlıklarla dolu hayatlarını çizgi roman olarak sunmak, istedik. Bu gaye ile 2012 yılında Osman Gazi ile ilk çizgi romanımızı yayına hazırladık. Okurlarımızın hem çizimleri hem de tarihe sadık kalarak hazırladığımız metni beğenmesi ve ilgi göstermesi üzerine büyük bir azim ve sabırla kalan seriyi tamamlamak için çalıştık. Üç yılda yani bu yıl son padişahımız Sultan Altıncı Mehmed Vahidüddin Han ile projemizi tamamladık. Fakat Oruç Reis, Turgut Reis, Barbaros Hayreddin Paşa gibi tarihi simaları da çizgilerle tanıtmaya devam edeceğiz ” dedi.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme