Kitap Alan, Başka İlde Teslim Edebilecek

Kitap
Kültür ve Turizm Bakanlığı’nin teknolojide yaşanan gelişmelere uygun olarak hazırladığı yeni ‘Halk Kütüphaneleri Yönetmeliği’ ile kütüphanelerde merkezî üyelik dönemi başladı. ...
EMOJİLE

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nin teknolojide yaşanan gelişmelere uygun olarak hazırladığı yeni ‘Halk Kütüphaneleri Yönetmeliği’ ile kütüphanelerde merkezî üyelik dönemi başladı.
 
Okurlar artık ödünç aldıkları kitabı farklı bir ilin halk kütüphanesine iade edebilecek. Halk kütüphanelerinin her türlü bilgi teknolojisinden yararlanmasının altyapısını oluşturan yeni mevzuat ile okurların elektronik bilgi ve e-devlet uygulamalarına erişebilmeleri için ücretsiz internet hizmeti de verilmeye başlandı. Vatandaşların sadece TC kimlik numarasını gösteren belge ile kütüphanelerden ödünç kitap alabilmelerini sağlayan 28170 sayılı ‘Halk Kütüphaneleri Yönetmeliği’nde kütüphane kullanıcılarına ait bilgilerin yasal güvence altına alınmasına, engelli, hasta, yaşlı ve eve bağımlı kişiler ile ev kadınları gibi gruplara özel hizmet sunulmasına da yer verildi.

Zaman
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme