İşte Bu Ayın En Çok Satan Kitapları

Kitap
Bu ay en çok satılan kitaplar listemiz D&R, NT, Remzi, İnkilap ve Nezih mağazalarının çok satanlar listeleri ile dağıtımcı rakamlarının karyılaştırılmasından oluşturulmaktadır. Yeni çıkan kitaplar...
EMOJİLE

Bu ay en çok satılan kitaplar listemiz D&R, NT, Remzi, İnkilap ve Nezih mağazalarının çok satanlar listeleri ile dağıtımcı rakamlarının karyılaştırılmasından oluşturulmaktadır.

Yeni çıkan kitaplar listemiz ise Kitap Dünyası Sayfasına ulaştırılan kitapların listesidir…

Haber 7 kitap sayfası açıldığı günden bu yana istisnai durumlar hariç, tarafımıza ulaştırılmayan kitaplara listede yer vermediği, kitap tanıtımları titiz bir okumdan sonra yapılmaktadır. Haber 7 kitap sayfasında okunmamış kitapları tanıtılmamaktadır. 

Haber 7 Kitap Dünyası ve ilknokta.com işbirliği ile hazırlanan çok satılan 20 kitap şöyle:

Çok Satanlar

1- İskender – Elif Şafak – Doğan Kitap
2- Aklından Bir Sayı Tut – John Verdon – Koridor Yayıncılık
3- S*ktir Et – John C. Parkin – Arunas Yayıncılık
4- İsim, Şehir, Hayvan – Yılmaz Özdil – Doğan Kitap
5- Serenad – Zülfü Livaneli – Doğan Kitap
6- Elif – Paulo Coelho – Can Yayınları
7- Taht Oyunları – George R. R. Martin – Epsilon Yayınevi
8- Kazım Karabekir’in Gözüyle Yakın Tarihimiz – Mustafa Armağan – Timaş Yayınları
9- Yazlık – Gülse Birsel – Turkuvaz Kitaplığı
10- İkinci Yarısı – Ece Temelkuran – Everest Yayınları
11- Aşkın Gözyaşları – Sinan Yağmur – Karatay Akademi Yayınları
12- Bildiğin Gibi Değil – Funda Danışman, Rojin Canan Akın – Metis Yayıncılık
13- Ölüm Pornosu – Chuck Palahniuk – Ayrıntı Yayınları
14- Şairin Romanı – Murathan Mungan – Metis Yayıncılık
15- Erkek Dedikodusu – French Oje, T. B. – Okuyan Us Yayınları
16- Aykut Oğut – Aykut Oğut – Dharma Yayınları
17- Her Şey Beyinde Başlar – Mümin Sekman – Alfa Yayınları
18- Az – Hakan Günday – Doğan Kitap
19- Şeytanın İflası – Nermin Bezmen – Doğan Kitap
20- Hava Kurşun Gibi Ağır – Hıfzı Topuz – Remzi Kitabevi

Yeni Kitaplar

Nurjuvazi – Eren Erdem – Togan Yayıncılık

"Haramla beslenen vücut cennete giremez." -Hz. Muhammed- Elinizde tuttuğunuz bu kitap, bildiğiniz ve gerçek sandığınız birçok yanlış karşısında; doğruların rehberliğinde kaleme alınmıştır. Değişmek, insana ve topluma farklı bakmak, gerçekleri aramak gibi bir ihtiyaç ya da talebi olmayanların bu kitabı okuması çok anlamsız olacaktır.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Fotoğraflarla Çankaya – Hande Yalnızoğlu – Alfa Yayınları

Abdullah Gül, göreve başladığı günden bu yana Türkiye toplumuna yönelik bütünleştirici bir rol oynadı. Katılımcı vizyonu ve uzlaşmacı kişiliği, Çankaya Köşkü’nü her kesimin temsil bulduğu bir makama dönüştürdü.

Nil’in Melikesi – Hazreti Asiye – Sibel Eraslan – Timaş Yayınları

Güzellik, bereket, iyilik ve cömertlik onda toplanmıştı. Asiye alçakgönüllüydü, cesurdu. Kavgaları yatıştırıp anlaşmazlıkları çözen, başkalarının selameti için kendini feda eden, haksızlığa isyan edendi o. Bir sütun gibi, çatıyı kurup taşıyandı. Yürüyen bir nehir gibiydi Asiye. Sudan gelen ve suyun içinden yükselen hikmete kucak açan.

Abdülhamid – Okay Tiryakioğlu – Timaş Yayınları

Tarihi romanlarıyla bestseller listelerine taht kuran ödüllü yazar Okay Tiryakioğlu’dan çok konuşulacak, sürükleyici bir roman daha! “Abdülhamid” ile Osmanlı tarihinin en çok merak edilen yıllarına kapı aralamaya hazır olun! Sultan II. Abdülhamid’in sırlarla dolu dünyasına açılan bu kapıdan girdiğinizde kendinizi Ulu Sultan’ın tartışmalar yaratan politikaları arasında koştururken bulacaksınız.

Rüzgarın Adı – Patrick Rothfuss – İthaki Yayınları

Uyuyan höyük krallarından prensesler kaçırdım. Trebon kasabasını yakıp kül ettim. Felurian’la bir gece geçirdim ve hem canıma hem de aklıma mukayyet olabildim. Çoğu insanın kabul edildiğinden daha küçük bir yaşta Üniversite’den atıldım. Başkalarının gündüz gözüyle ağızlarına almaktan bile korktukları yollardan ay ışığı altında geçtim. Tanrılarla konuştum, kadınlar sevdim ve ozanları ağlatan şarkılar yazdım.

Cogito Sayı: 67 Sivil İtaatsizlik – Yapı Kredi Yayınları

3 aylık düşünce dergisi Cogito’nun Yaz 2011 sayısının dosya konusu "Sivil İtaatsizlik". Sivil İtaatsizlik dosyası 2011 yılının başından itibaren Türkiye ve dünya gündeminde öne çıkan sivil itaatsizlik hareketlerinin tarihini, bugününü ve potansiyelini felsefi ve siyasi açıdan irdeleyen yazılardan oluşuyor.

Bulfinch Mitolojisi – Thomas Bulfinch – Kabalcı Yayınevi

“Servetimizi çoğaltmaya ya da toplumdaki konumumuzu yükseltmeye yardımcı olan bilgi dışındaki bilgiler yararlı olarak nitelendirilebilecek değerde sayılmıyorsa, bu durumda mitoloji de böyle bir hak talep edemez. Ne var ki, bizi daha mutlu ve daha iyi olmaya yönelten şeyler yararlı olarak nitelendirile-bilirse, o zaman bu nitelemeyi mitoloji de hak eder. Çünkü mitoloji edebiyatın en büyük yardımcısıdır ve edebiyat, erdemin en değerli bileşenlerinden birisi olmasının yanı sıra, mutluluğu da en çok destekleyen etkenlerden biridir.” –Thomas Bulfinch

Ergenekon Ötesi Türk Milliyetçiliği – Ergün Yıldırım – HayyKitap

Türkiye farklı etnik, dinsel, kültürel ve ideolojik çoğullukların kendi aralarında diyalog kurabildiği, her geçen gün yeni sentezlerin ortaya çıktığı, unutulmuş ya da üstü örtülmüş pratiklerin hatırlandığı bir döneme giriyor. Bu köklü değişimden milliyetçiliğin de etkillenmemesi mümkün değil. Zira hegemonyanın elinden çıkmış resmi tarih ve onun döktüğü kimlik kalıplarıyla derin bir hesaplaşmaya girildi. Bu hesaplaşmanın merkezinde ise modernizmin bir ürünü olan ulus-devletin kapsayıcı milli kimlikleri var.

Kaside-i Bürde’yi Türkçe Söyleyiş – Mahmut Kaya – Damla Yayınları

Coşkun bir peygamber şâiri olan Muhammed Bûsîrî, Hz. Peygamber için birçok kasîde yazmışsa da onu şöhretin zirvesine taşıyan Kasîde-i Bürde’dir. Şâirin el-Kevâkibü’d-dürriyye fî medhi hayri’l-beriyye adını verdiği bu kâside onun olgunluk döneminin bir ürünüdür ve kendisi hayattayken, kasîdeye Abdüsselam b. İdris el- Merrakuşî ve Şâme el Makdisî tarafından birer şerh yazılmıştır. Onun İslâmî edebiyat alanında bu kadar çok tanınması ve menkıbelere konu olması şâirin gördüğü bir rüyadan kaynaklanmaktadır.

Endülüs Tarihi – Pierre Cachia, W. Montgomery Watt – Küre Yayınları

Endülüs sadece bir bölge değil, bir kültürdür. Farklı din, dil ve ırkların birarada yaşayabileceğine açık bir delil, farklılıkların toplumsal zenginliğe dönüştüğü bir vatandır.

Stemmatik – Kolektif – Küre Yayınları

Elinizdeki bu küçük çalışma, ülkemiz ilim camiasında çok az bilinen bir konuyu, bahsi geçen soy-ağacı yöntemini okuyucuya tanıtmayı hedeflemektedir

Işk imiş her ne var Âlem’de – İhsan Fazlıoğlu – Klasik Yayınları

Bu kitabın amacı İslâm-Osmanlı-Türk entelektüel tarihine ilişkin bir okumanın nasıl yapılabileceğini bir beyit üzerinden göstermeye çalışmak; edebî ve meşhur bir beyit olduğu için de, elden geldiğince, geniş bir kesimle irtibat kurabilmektir. Söz konusu amacın gerçekleştirilmesi için, "mahsûs olmadan Doğa üzerine, ma’kul olmadan Tanrı üzerine, menkûl olmadan Din üzerine, mısdâk olmadan Kavram üzerine konuşulmaz"

Felsefe Ve Ölum Ötesi – Fahreddin Razi, İbn Rüşd, İbn Sina, İmam Gazali – Klasik Yayınları

Hayat ve ölüm, bir hakikatin iki yüzü ya da bir bütünün iki parçası. Birbirini çağrıştıran bu kavram çiftinden hayat, varlık sahnesine önce çıkmakla birlikte doğumdan itibaren ölümün tehdidi altındadır ve bu yüzden de ölüm insanoğlu için daima korku ve endişe kaynağıdır. Özellikle ölmek için doğduğuna inandığı halde bir başka hayata doğmak üzere öldüğüne inanmayanlar açısından ölüm, gerçekten korkunç bir olaydır.

Damıtılmış Damlalar – Ömer Lütfi Ersöz – Kardelen Yayınları

Aklı-ı selim servetine kavuşmuş, ender insanlardan biri olan ve dostluğu ile kıvanç duyduğum Ömer Lütfi Ersöz kardeşimi, bu güzel eserinden dolayı bütün içtenliğimle kutluyorum.

Kur’an Kılavuzu – Mutlak Gerçeğin Sesi – Murat Sülün – Ensar Neşriyat

Kur’an-ı Kerim akıl, can, mal, namus ve din güvenliği, sorumluluk bilinci, kalite, çalışma, inceleme-araştırma, adalet, yardımlaşma ve mümin otoriteye itaat: emrin mahiyetini tartışmak yerine fiiliyata geçirme gibi evrensel ilkeleri uygulayan herkesi taşıdığı etikete; sahip olduğu isim ve sıfata bakmadan başarıya götüren bir rehberdir.

Putlaşan Arzular – Recep Öztürk – Gülhane Yayınları

Biz, bu küçük araştırmamızda duyguların, arzuların, hevâ, heves, istek ve tutkuların, insanı cezbeden her türlü cazibe merkezlerinin hayat boyu dengelerini bulma ve kurumanın yollarını araştırıp bulmaya çalıştık. Küçük bir kâinat olan insanın hayat dengesini sağlamak için hangi terazinin kullanılması gerektiğini anlama gayretinde olduk.

Masal İstediğin Gibi Bitsin Seti – Hatice Kübra Tongar – Nesil Yayınları

Evet evet, sana sesleniyorum dostum! Kafam çok karıştı. Bana yardım eder misin? Eğer yardım etmezsen masallarım yarım kalacak.

Salkım Söğüt – Fatma Zehra Fidan – Hayat Yayıncılık

Kimnus böceğiyle ölüm olmayan bir ormanda tanıştım. Aslında başlangıçta ne ormanın ölümsüzlüğünden ne de tanıştırıldığım böceğin adının Kimnus olduğundan haberim vardı. Sevgili kız kardeşimle el ele ormanda gezerken kendimden habersiz ormanın büyüsüne kapılmışım. Abarttığımı sanmıyorum, yaşadığım şeye ancak büyü denilebilir.

Aşk-ı Pervane – Mecbure İnal – Hayat Yayıncılık

Mürşitleri, üç pervaneye ateşi öğretmekteymiş.Birinci pervaneye hitaben demiş ki:"Hadi uç ateşe doğru. Git ve tez vakitte geri dön. Bakalım bize ne haberler getireceksin?"Heyecanla uçmuş birinci pervane ateşe. Çok geçmeden, gidişinin bin misli heyecanla geri dönmüş."Efendim!" demiş mürşidine. "Ateş öyle bir şey ki, görünce gözlerim kamaştı. Karanlık dünyam ışıdı! Çok muazzam bir şey bu ateş dedikleri!"

Kabirde İlk Gece – Seyit Ahmet Uzun – Bilge Yayıncılık 410. Baskı

Ahmet dünya hayatında sadece kitapların satırları arasında okuduğu, varlığına inandığı, ama hiç göremediği kanatlı varlıklarla göz göze geldi. Titriyordu."Bu bu" diyordu "sadece ölüm sonrasında yaşanacak olaylardır"

Trabzon Halk Kültürü – Mustafa Duman – Heyamola Yayınları

Trabzon Halk Kültürü’nde Dr. Mustafa Duman, Trabzon folkloru ve halk edebiyatıyla ilgili konuları incelemektedir. Kitabın ilk bölümünde, Hamamizade İhsan’ın, 1910 yılında, Trabzon ve Rize yöresinden derlediği ve “Trabzon Manileri” başlığıyla bir araya getirdiği 605 mani-türkü yer almaktadır.

Çaresiz Stratejiler – Jean Baudrillard – Boğaziçi Üniversitesi Yayınevi

Tamamen gereksizleşen radikal bir eleştiriyle giderek mükemmelleştiği sanılan bir dünyada her türlü olumsuzluğa bir son verilmeye çalışılır, eleştirel düşünce sosyalizm adlı yazlık evine çekilir, ortada arzulanacak bir şey kalmazsa şeyleri yeniden o açıklanması olanaksız başlangıç noktasına geri göndermekten başka ne yapabiliriz ki?

Hac Yolunda – Mustafa Necati Ak – Timaş Yayınları

Kadirî tarikatı şeyhlerinden Mustafa Necati Ak, 1950’de cumhuriyet tarihinde ilk deniz yoluyla hac seferi yapan kafileyle kutsal topraklara gitmiştir. Vesile-i Necat gibi tasavvuf edebiyatına ait birçok kitabın da yazarı olan ve dönemin en mühim kanaat önderlerinin arasında bulunan Mustafa Necati Ak, ifa ettiği bu kutsal vazifeyi, gidiş güzergahını, giderken ve gittikten sonra ziyaret ettiği yerleri ve hissiyatını günlüğünde detaylı bir şekilde anlatmıştır.

Osmanlı Tarihini Yeniden Yazmak – Halil İnalcık, İlber Ortaylı, Kemal Karpat, Mustafa Armağan – Timaş Yayınları

Halil İnalcık, Kemal Karpat, Cemal Kafadar, İlber Ortaylı, Mehmet Genç, Bernard Lewis, Donald Quataert, Linda Darling, Jane Hathaway, Douglas Howard, Rhoads Murphey, Uğur Tanyeli, Jonathan Grant’ın yazılarıyla yeni bir Osmanlı Tarihi yazılıyor…

Haremden Mektebe – Songül Keçeci Kurt – Yitik Hazine Yayınları

Osmanlı Devleti’nde kızların eğitimini anlatan çalışmada halk içinde kızların eğitiminde Harem’deki sıkı eğitime son dönemde açılan mekteplere kadar çeşitli eğitim faaliyetleri, dersler, muallimler, ders programları anlatılıyor.

Bir İsyanın Kodları – Bülent Özdemir, Eftal Irkıçatal – Yitik Hazine Yayınları

Yakın tarihimizin ve Orta Doğu’nun şekillenmesinin en mühim kırılma noktasında duran Arap İsyanı’nı "Arapların ihaneti" kolaycılığı ile görmek, meseleye at gözlüğü ile bakmaktan farksızdır. Yüz yıl evvel bölgeyi şekillendiren güçlerin bugün aynı coğrafyada yine aynı sebeplerle bulunması, meseleye çok yönlü bakmayı mecbur kılmaktadır.

Ortadoğu Denkleminde Irak Türkiye ve ABD – Ali Çevik – Bengisu Yayınları

İnsanlığın ve medeniyetin genel anlamda doğduğu yer olarak addedilen Ortadoğu, dünya tarihi boyunca büyük savaşlara ve farklı gelişmelere sahne olmuş bir coğrafyadır.

Değişen Ortadoğu’da Kürtler – Altan Tan – Çıra Yayıncılık

Tunus’ta alevlenen; Mısır, Yemen, Libya, Bahreyn ve Cezayir’i de saran değişim yangınının tüm bölgeye sirayet etmesi kaçınılmaz. Bugün tartışılan, değişimin olup olmayacağı değil, nasıl ve ne şekilde olacağı, değişim sonrası kimlerin iktidara geleceği ve ne şekilde bir düzen kurulacağı.

Aşk Biter İnsan Yorulur – Banu Yaşar – Zafer Yayınları

Bir çocuğun hemen yanı başında oturup,kan ter içinde oyununu nasıl aşkla oynadığına bakmalı.. Yaşı geçkince bir sanatkarın atölyesine gidip,aşkla dokunduğu bir ağacın nasıl bir esere döndüğünü seyretmeli..

Başkan – Muhammet Kutlu – Babıali Kültür Yayıncılık

Türkiye gibi bir ülkenin, on-on beş yıllık bir istikrar dönemi geçirmesi demek, gerçekten de dünyanın önde gelen ekonomileri arasındaki yerini alması demektir. Bu durum, dünyanın merkezi diyebileceğimiz bu coğrafyada planları olan güçlerin ne kadar işine gelir? Bu sebeple, Türkiye, Başbakan Recep Tayyip Erdoğanın öngördüğü gibi 2011 seçimlerinin ardından başkanlık sistemine geçebilir mi? diye sorulan bir soru, pek çok faktörün uygun şekilde bir araya gelmesinin yanı sıra, dünya dengelerinin de buna uygun olması gerektiği cevabıyla karşılaşır.

Dehanı Keşfet Zekanı ve Hafızanı Geliştir – Ali Akben, Ali Erkan Kavaklı, Sefa Saygılı – Hayat Yayıncılık

Bütün zaferler beyinle kazanılır. Başarılı ve mutu olmak için beynimizi etkili ve verimli kullanmamız şart. Bilim adamları beynimizde hücre pınarlarının olduğunu ve her gün yeni hücreler yaratıldığını tespit etmişlerdir. Yeni bilgiler öğrendikçe beyin gençleşir ve dinçleşir.

Günlerin Getirdiği – Isabel Allende – Can Yayınları

Şilili yazar Isabel Allende, bu kitabında, ailesinin öyküsünü, kızı Paula’nın ölümünden alıp 2007 yılına kadar getirerek tüm içtenliğiyle anlatıyor; bütün aile sorunlarının, boşanmaların, barışmaların, yerleşik toplum kurallarına ters düşen olayların, aşkların ve ayrılmaların arasında aynı zamanda kendi başarılarını ve acılarını, ilham perisinin peşinden dünyanın uzak yerlerine yaptığı yolculukları, hem aşklarını hem de mizah duygularını yitirmeden pek çok tehlikeyi atlatan, artık olgun bir yaşa gelmiş bir erkek ile kadının aşk hikâyesini gözler önüne seriyor.

Nova Ekspresi – William S. Burroughs – Sel Yayıncılık

William S. Burroughs’un "Cut-up" üçlemesi Nova Ekspresi ile tamamlandı. Yayınlandığı tarihlerde içinde yaşadığı toplumu ve egemen sınıfı oldukça rahatsız etmiş bu üçleme Türkçede 50 yıl aradan sonra yayınlanabildi ancak yayınlanır yayınlanmaz da üçlemenin ilk kitabı dava konusu oldu.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme