Hikayeler Kur’an Ahlakını Öğretiyor

Kitap
Nesil Çocuk Yayınları arasında çıkan ve Nurdan Damla’nın ustalık eseri olan Canım Kitabım Kur’an, dinî eğitim alanında büyük bir boşluğu dolduruyor. Çocuklar bu kitap sayesinde kutsa...
EMOJİLE

Nesil Çocuk Yayınları arasında çıkan ve Nurdan Damla’nın ustalık eseri olan Canım Kitabım Kur’an, dinî eğitim alanında büyük bir boşluğu dolduruyor. Çocuklar bu kitap sayesinde kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’de yer alan karakterleri daha iyi tanıyor ve bu yüce insanları kendilerine rol model kabul edip daha erdemli ve daha duyarlı bireyler olmanın yollarını öğreniyorlar. Kitapta:
Evrenin yaratılışından, ilk insan Hz. Adem’in dünyaya inişine, Habil ile Kabil’in ibretli öyküsünden, rüzgâra binip kuşlarla konuşan Süleyman Peygamber’e,

Demiri hamur gibi yoğurup şekil veren Davut Peygamber’den, denizi ikiye yaran Musa Peygamber’e, Balığın yuttuğu Yunus Peygamber’den, kuyuya atılan Yusuf Peygamber’in en güzel hikâyesine, Bilge peygamber Hızır Aleyhisselam’dan, 300 yıl hiç uyanmadan uyuyan mağara arkadaşlarına kadar yüzlerce Kur’an hikâyesi bir arada bulunuyor. Kitapla birlikte verilen oyun kartları da çocukların arkadaşları ve anne-babalarıyla eğlenceli bir bilgi yarışması yapmalarına imkân verirken kitaptan öğrendikleri bilgileri pekiştirmelerini de sağlıyor.

Birçok anne-baba, çocuğunun özellikle yaz aylarında Kur’an kurslarına giderek Kur’an-ı Kerim’i okumayı öğrenmesini istiyor. Çocukların yüce kitabımızı Arapça haliyle okuması kadar ayetlerinin içerdiği manayı bilmesi ve emirlerini öğrenmesinin de önemli olduğunu düşünen Yazar Nurdan Damla bu kitabıyla önemli bir boşluğu dolduruyor.

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme