Fatih’in Sırrı Bu Kitapta!..

Kitap
Gazeteci Yaşar İliksiz’in Konstantin’in Sırrı isimli kitabı geçtiğimiz günlerde Profil Yayıncılık’tan çıktı. Kitap, tarihin belki de en önemli sırlarından birini gün ışığına çıkarıyo...
EMOJİLE

Gazeteci Yaşar İliksiz’in Konstantin’in Sırrı isimli kitabı geçtiğimiz günlerde Profil Yayıncılık’tan çıktı. Kitap, tarihin belki de en önemli sırlarından birini gün ışığına çıkarıyor. Yaşar İliksiz’in romanını üzerine kurguladığı Siyah Kalem’le ilgili iddiaların yer aldığı kitap şimdiden büyük ilgi görüyor. Halen, Haber7.com Yayın Koordinatörlüğü görevini yürüten ve tarihçi olan Yaşar İliksiz, Siyah Kalem’in yalnız Türk İslam tarihinin değil, dünya sanat tarihinin gördüğü ve görebileceği en gizemli, en meşhur, en büyük estetik muamması olduğunu söylüyor. Yaşar İliksiz’e göre Mehmet Siyah Kalem, Fatih Sultan Mehmet olabilir! Çünkü, Mehmet Siyah Kalem‘in resimleri ile Fatih Sultan Mehmet’in çocukluk defterindeki çizimleri örtüşüyor.

Romanında modern çağda yaşanan bir aşk hikayesini anlattığını ifade eden Yaşar İliksiz, buna karşın bir aşk romanı yazmadığını söylüyor. İliksiz, kitabına kabaca tarihi roman denebileceğini belirtse de “Kim nasıl görüyorsa öyle tarif etsin” diyerek eserini anlatıyor.

Dini, felsefi ve siyasi sorgulamaların yanı sıra ilgi çekici bir kurgusu ve akıcı bir dili olan romanı kitap satış zinciri olan tüm mağazalardan alabiliyorsunuz. Tabi ayrıca internetteki kitap satış sitelerinde de kitabı sipariş edebilirsiniz.
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme