Dini Yayınlar Fuarında Çıkacak Yeni Kitaplar 2

Kitap
Abdullah Güner’in haberi 31.Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı, İstanbul ve Ankara’da Ramazan ayı boyunca devam edecek. Fuarda yer alacak yayınevlerinden Kubbealtı, Küre, Klasik, Erkam, Beyan, ...
EMOJİLE

Abdullah Güner’in haberi

31.Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı, İstanbul ve Ankara’da Ramazan ayı boyunca devam edecek. Fuarda yer alacak yayınevlerinden Kubbealtı, Küre, Klasik, Erkam, Beyan, Fecr Yayınlarının fuarda yeni çıkacak kitapları.

KUBBEALTI YAYINLARI

 Kubbealtı Yayınlarından baskısı tekrar yapılan ve yeni yayınlanan kitaplar şöyle:

 

 

 

ERKAM YAYINLARI


    


 

 KÜRE YAYINLARI

Ayrıca;
Kant Sonrası METAFİZİK Üzerine Konuşmalar, Küre Yayınları. 18 TL.

 

KLASİK YAYINLARI

Klasik Yayınlarından fuarda ilk defa satışa sunulacak kitaplar ise "Behcetü’l Fetâvâ" ve "Kızıldeniz".

SEMERKAND YAYINLARI

Müminlerin Baharı Recep Şaban Ramazan, Evliyanın Dilinden Zekatın Hikmetleri, Evliyanın Dilinden Namazın Hikmetleri, Evliyanın Dilinden Orucun Hikmetleri.

"Fuara Özel" indirim yapılacak diğer kitaplar:
Büyük İslam İlmihali, Kadın ve Aile İlmihali, Aile Saadeti, Kur’an-ı Kerim Hatmi Şerif Mp3, Genel itibari ile fuarlarda %40 a varan indirim yapılmaktadır.
 

Tam İstiklâl Yayıncılık Ortaklığı

Dini Yayınlar Fuarı’nda "Tam İstiklâl Yayıncılık Ortaklığı" adıyla kurulan TİYO’nun ilk kitabı İsmet Özel’in yazılarından meydana gelen "Demesem Öldürürler, Demesem Öldüm" kitabı ve "İstiklâl Takvimi 1434" Melce Dağıtım ve İstanbul Dağıtım standlarından temin edilebilecek.
 

 

FECR YAYINLARI


Fecr Yayınlarından yeni çıkan kitaplar:
 

 

 

 

 

 

 

BEYAN YAYINLARI

 

Ah Endülüs, Prof.Dr.İhsan Süreyya Sırma, Beyan Yayınları. 16.00 TL
Endülüs‘teki müslümanların Endülüs’ü fetihleri, hristiyanlar‘la ilişkileri, kurdukları medeniyet, daha sonraki süreçte yıkılışı ve hristiyanların müslümanlara uyguladıkları mezalim. Hiç bir din müsamahasızlıktan arî değildir. Fakat birbirine “hasım” olan bu iki dinin (İslâm ve Hıristiyanlık) bir bilançosunu yapacak olursak İslâm, hiç de kötü görünmüyor. Şayet benim atalarım, Müslüman orduları tarafından fethedilmiş bir ülkede yaşayan Hıristiyanlar olma yerine, Hıristiyan orduları tarafından fethedilmiş bir ülkede yaşayan Müslümanlar olsalardı, zannetmiyorum ki on dört asırdan beri inançlarını koruyarak şehir ve köylerinde yaşamlarını sürdürebilmiş olsunlar. Sahi, İspanya Müslümanlarına ne oldu? Ya Sicilya Müslümanları? Bir tek kişi kalmayıncaya dek kayboldular, soykırıma tabi tutuldular, sürgüne ya da vaftiz olmaya zorlandılar.”

 

Allah’ın Kuralları, Sylviane A. Diouf , Beyan Yayınları. 18.00 TL

Diouf bu kitabı yazmasaydı; savaşlar esnasında esir düşüp Amerikaya satılan;kültürlü,eğitimli, birkaç dile hakim ve hatta bu yüzdenBEYAZ KABUL EDİLEN BLUES U şekillendiren islamı her hal ve şartta yaşamaya kararlı olan; Amerika nın en büyük köle ayaklanmalarını çıkaran, aralarında prenslerin,alimlerin,şeriflerinde olduğu ve bazısı, ingiliz kraliyet ailesince karşılanıp, onuruna yemek verilecek kadar meşhur olan milyonlarca Müslüman Afrikalı kölenin varlığından asla haberdar olamayacaktık. Kelimenin tam anlamıyla büyüleyüci. Aynı zamanda okunması kolay , sade bir usluba da sahip.
                                                            AMERİCAN HİSTORİCAL REVİEW
 

 

CAHİT ZARİFOĞLU ÇOCUK KİTAPLARI SETİ, Cahit Zarifoğlu, Beyan Yayınları. 54.00 TL
Cahit Zarifoğlu’nun günümüz çocuk klasikleri arasında sayılan tüm çocuk kitapları, uzun yıllar boyunca korunup okunabilmesi için muhafazalı hale getirildi. Cahit Zarifoğlu tarafından 7’den 77’ye tüm çocuklar için yazıldığı ifade edilen özgün eserler, özel bir kutu içinde satışa sunuldu.  Çocukların severek okudukları Serçe Kuş, Ağaçkakanlar, Katıraslan, Yürekdede ile Padişah, Gülücük, Küçük Şehzade, Motorlu Kuş, Kuşların Dili ve Ağaç Okul, şimdi daha kullanışlı ve daha korunaklı bir yapıda, uzun yıllar boyunca çocukların ellerinden düşmeyecek.
 

 

İslam’ın İlk Dönem Tarihi, Prof. Dr. İhsan Süreyya Sırma, Beyan Yayınları.(6 kitaptan oluşan bir set)) 60.00 TL 
İlk dönem tarihimizi dinamik bir yorumla anlatan ve günümüz klasikleri arasında yer alan eserlerden oluşan bu set, tarihi farklı bir açıdan öğrenmek isteyenlere özel bir imkân sunuyor. Yayınlandıkları ilk günden bu güne kadar her seviyedeki okurun İslamî kültürüne önemli katkılarda bulunmuş olan “İslam Öncesi Mekke ve Hz. Muhammed, İslamî Tebliğin Mekke Dönemi ve İşkence, İslamî Tebliğin Medine Dönemi ve Cihad, Örnek Halifeler Dönemi, Emeviler Dönemi ve Abbasiler Dönemi” isimli kitaplar, İslam’ın İlk Dönem Tarihi adı altında bir bütünlük içinde okuyuculara sunuluyor. 
 

Ayrıca; AİLE SETİ, EĞİTİM, Beyan Yayınları. 87.00 TL, HAYAT KAYNAĞI KUR’AN TEFSİRİ, M.Sait ŞİMŞEK, Beyan Yayınları. 162.00 TL, HZ. SÜLEYMAN, Hüseyin K.Ece, Beyan Yayınları. 12.00 TL. 

 

Dini Yayınlar Fuarında Çıkacak Yeni Kitaplar 3 için tıklayınız.

 

On5yirmi5

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme