Adem Özköse ‘Ümmet Coğrafyası’ kitabını imzalıyor

Kitap
Gazeteci Adem Özköse yeni kitabı “Ümmet Coğrafyası”nı 28 Temmuz Pazar günü, saat 15.00 ile 18.00 arası Pınar Yayınları standında imzalıyor.  Pınar Yayınları etiketiyle çıkan “Üm...
EMOJİLE

Gazeteci Adem Özköse yeni kitabı “Ümmet Coğrafyası”nı 28 Temmuz Pazar günü, saat 15.00 ile 18.00 arası Pınar Yayınları standında imzalıyor. 

Pınar Yayınları etiketiyle çıkan “Ümmet Coğrafyası” kitabı, Özköse’nin farklı ülkelere yaptığı seyahatler esnasında gerçekleştirdiği söyleşilerin bir araya getirilmesiyle oluştu.

Kitapta Filistin’den Fas’a, Moro’dan Suriye’ye, Libya’dan Makedonya’ya, Kosova’dan Suud’a, Tunus’dan Yemen’e, İran’dan Patani’ye, Nepal’den Malezya’ya, Cezayir’den Pakistan’a, Latin Amerika’dan Arakan’a kadar uzanan güzergâhta nelerin olup bittiği, Müslümanların neler yaşadıkları, tecrübeleri, hangi imkân ve zaaflara sahip oldukları, Müslüman toplulukların umutları, beklentileri, gelecek perspektifleri, Türkiye’ye nasıl baktıkları konu ediliyor. Kitap bu yönüyle ümmetten haberler getiren bir çalışma olma özelliği taşıyor.

Kitabın amaçlarından bir diğeri de Arap isyanlarıyla başlayan süreçle ilgili okuyucuya bizzat kaynağından, bu sürecin önemli aktörlerinden doğru bilgiler aktarmak. İslam dünyasının nerelerden geldiğini, hangi acıları çektiğini, hangi bedelleri ödediğini hatırlatarak içinden geçtiğimiz günlerin daha da iyi anlaşılmasını sağlamak.

Hasan el Benna, Seyyid Kutup, Erbakan Hoca, Şeyh Ahmet Yasin, Malcom X, Rantisi, Abdulhamid Han, Ömer Muhtar, Ali Şeriati, Aliya İzzetbegoviç ve Mevdudi’den arda kalan düşünsel ve mücadele mirasının izleri de kitabın bir başka konusu.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme