33. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı

Kitap
TÜYAP Kültür Fuarları Genel Koordinatörü Deniz Kavukçuoğlu, fuarın tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, bu yıl 8-11 Kasım’da kitapseverlerle buluşacak fuarın “onur konuğu”nu...
EMOJİLE

TÜYAP Kültür Fuarları Genel Koordinatörü Deniz Kavukçuoğlu, fuarın tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, bu yıl 8-11 Kasım’da kitapseverlerle buluşacak fuarın “onur konuğu”nun Macaristan olacağını söyledi.

Kavukçuoğlu, fuarda Macar edebiyatının güncel ve klasik örneklerine yer verilecek, etkinliklerin düzenleyeceğini belirtti.

Fuarın onur yazarı ve temasının da belli olduğunu bildiren Kavukçuoğlu, “Kitap Fuarları Danışma Kurulu tarafından alınan kararla sinema eleştirmeni Atilla Dorsay 33. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı ‘onur yazarı’ olarak belirlenmiştir. Fuar süresince Atilla Dorsay’ın da katılımıyla paneller ve etkinlikler düzenlenecek” dedi.

TÜYAP tarafından Atilla Dorsay’ın yaşamı, çalışmaları ve eserlerinden seçmelerin olduğu bir kitap ve sergi hazırlandığını belirten Kavukçuoğlu, bu yıl fuarın temasının da “Sinemanın 100. Yılı” olarak belirlendiğini vurguladı.  

Toplantıya Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Nihat Gül, Macaristan Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanlığı Kültürel İşler Müsteşar Yardımcısı Dezsö B. Szabo, Türkiye Yayıncılar Birliği  Başkanı Metin Celal de yer aldı.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme