Smeg Filtre Kahve Makinesi İncelemesi

Hobi
Smeg filtre kahve makinesi ile 50’lere dönmeye hazırlanın! Retro stiliyle görenleri kendine hayran bırakan bu ürün, pratik kullanım özellikleriyle bir filtre kahve makinesinden isteyebileceğiniz...
EMOJİLE

Smeg filtre kahve makinesi ile 50’lere dönmeye hazırlanın! Retro stiliyle görenleri kendine hayran bırakan bu ürün, pratik kullanım özellikleriyle bir filtre kahve makinesinden isteyebileceğiniz tüm özelliklere sahip. Farklı modlar sunan bu ürünü kolayca kahve demleme rutininizin bir parçası haline getirebilirsiniz. Üstelik Smeg filtre kahve makinesinde demlenen leziz kahveler sonrası gittiğiniz her yere kendi kahvenizi götürmek isteyeceksiniz. Farklı renk seçenekleriyle ister evinize isterseniz de ofisinize alabileceğiniz bu filtre kahve makinesinin kullanımı son derece kolay. Birkaç küçük özelliğe dikkat ederek siz de bu kahve makinesine kolayca adapte olabilirsiniz.

Smeg Filtre Kahve Makinesi İlk Kullanım ve Temizlik

Smeg filtre kahve makinesi kullanımına başlamadan önce ürünü güzelce bir temizlemeniz gerekiyor. Temizlik işlemleri sırasında makineyi her zaman fişten çıkarmalısınız. İlk kullanımdan önce ise filtre kahve makinesinin dış yüzeyindeki tüm sticker ve yapışkanları sökmelisiniz. Daha sonra cihazın üst tarafında yer alan kapağı kaldırıp bu bölümde yer alan filtreyi ve altındaki filtre tutacağını çıkarıp yıkayabilirsiniz. Güzelce durulayıp tamamen kuruttuktan sonra filtreler kullanıma hazır. Ayrıca bu filtre ve filtre tutacağını bulaşık makinesinde de rahatlıkla yıkayabilirsiniz. Makinenin dış yüzeyini ise her kullanımdan sonra temizlemeniz öneriliyor. Bunun için yumuşak bir nemli bez kullanmanız yeterli. Su lekelerini önlemek için daha sonra da kuru bir bezle silerek dış yüzeyi her zaman temiz ve şık tutabilirsiniz. Alt bölümde yer alan kahve sürahisini ise yumuşak bir sünger yardımıyla sabunlu sıcak suyun içerisinde yıkayabilirsiniz. Daha sonra su haznesine su doldurup filtreye kahve eklemeden boş bir şekilde çalıştırmanız gerekiyor. Böylece elinizin erişemediği tüm bölümleri sıcak suyla steril hale getirebilirsiniz. Kullanıma hazır olan Smeg filtre kahve makinesi ile birbirinden lezzetli kahveler demleyemeye başlayabilirsiniz.

Kireç Temizliğine Yardımcı Smeg Filtre Kahve Makinesi

Kullandığınız suyun sertlik derecesine göre zamanla makinede kireç oluşabilir. Smeg filtre kahve makinesi kullanım kılavuzunda da rahatlıkla görebileceğiniz kireç temizleme ışık göstergesi sayesinde cihazın kireç temizleme zamanının geldiğini kolayca anlayabilirsiniz. Uyarı ışığı yandığında Smeg filtre kahve makinesi nasıl kullanılır merak ediyorsanız bunun cevabı son derece basit. İlk olarak maksimum seviyeye gelene kadar su tankına su doldurup üzerine de uygun miktarda kireç sökücü dökmeniz gerekiyor. Daha sonra açma kapama düğmesine basıp makineyi açmalı ve auto start düğmesine basarak makinenin 5 saniyede bir otomatik bir şekilde kendini çalıştırması sağlamalısınız. Bu iki düğmeye bastıktan sonra cihaz kendini bir döngüye alıyor. Smeg filtre kahve makinesi kireç temizleme döngüsü tamamlanana kadar da uyarı ışığı yanmaya devam ediyor. Daha sonra ışık sönüyor ve gösterge bölümü saat moduna geri dönüyor. Bu işlem sonrasında filtre kahve makinesinin içini durulamak için temiz suyla iki döngü daha çalıştırmanız gerekiyor.

Smeg Filtre Kahve Makinesinin Pratik Kullanımı

Tarzınızı yaşam alanlarınıza yansıtabilmenize yardımcı olan Smeg ürünleri arasında öne çıkan bu filtre kahve makinesi oldukça pratik bir kullanıma sahip. Kahve demleme işlemi için öncelikle üst bölümdeki kapağı açıp filtrenin arka kısmında yer alan su tankını doldurmanız gerekiyor. Bu bölüme ihtiyacınız olan miktarda su doldurmanız yeterli. Fakat kullanımlarınız sırasında maksimum su seviyesini geçmemeye özen göstermelisiniz. Sonraki adımda filtre tutucu ve filtreyi yerine yerleştirip istediğiniz oranda kahveyi bu bölüme dökebilirsiniz. Kahve miktarını ayarladıktan sonra kapağı kapatıp alt kısımda sürahiyi doğru bir şekilde yerine yerleştirdiğinizden emin olmalısınız. Tüm bu adımları geçtikten sonra başlatma düğmesine tıklayarak demleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Filtre kahve makinesinin dışındaki kahve çekirdeki şeklindeki buton yardımıyla aroma ayarı yapabilir ve kahve yoğunluğunu ayarlayabilirsiniz. Sürahi sembolünün yer aldığı butonlaysa daha az miktarda kahve hazırlayabilirsiniz. Smeg filtre kahve makinesi saat ayarlama işlemi de oldukça basit. Makinenin yan tarafında yer alan kontrol çubuğunu aşağı yukarı oynatmadan merkezde 3 saniye kadar basılı tutmanız yeterli. Böylece saat ayarlama moduna kolayca geçiş yapabilirsiniz. Bu kontrol çubuğunu aşağı yukarı hareket ettirerek saati ayarlayabilirsiniz. Ayarları tamamlamak için orta noktada bir kez bastırarak işlemi tamamlayabilirsiniz.

Smeg Filtre Kahve Makinesi ile Lezzetli Kahveler

Smeg siyah filtre kahve makinesi ve diğer renk çeşitleri mutfakları süsleyen favori retro parçalar arasında yer alıyor. Eski dönemlerin cazibesine kapılanlar için hem kaliteli hem de konforlu bir ürün alternatifi olan Smeg filtre kahve makinesi, demleme işlemini pratik hale getiren pek çok farklı özelliğe sahip. 10 fincana kadar kahve demleyebilme kapasitesine sahip olan bu cihaz ılık tutma fonksiyonu sayesinde 40 dakika boyunca kahvenizin ısısını korumayı başarıyor. Retro tarzıyla uyum içinde tasarlanan dijital LED ekranı hem saati görebilmenize yardımcı oluyor hem de ayarları rahatlıkla takip edebilmenizi sağlıyor. Smeg filtre kahve makinesi özellikleri bununla da sınırlı kalmıyor. Otomatik başlangıç modu, ayarlanabilir su sertliği, damlama önleyici sistemi, tekrar kullanılabilir kulplu kahve filtresi, boyalı çelik kasa ve kapağı bu modelde öne çıkan diğer özellikler arasında yer alıyor. Smeg filtre kahve makinesi siyah, kırmızı, yeşil, gümüş, mavi ve beyaz gibi pek çok farklı renk seçeneğiyle karşınıza çıkıyor. Siz de bu marifetli filtre kahve makinesiyle vakit kaybetmeden tanışın ve tadı damağınızda kalacak lezzetli kahveleri kendi evinizin rahatlığında demleme keyfini yaşayın!