Kayıp Çocuğun Kahramanı!

Fikir
Kanada’nın Yukon eyaletinde, insanlarla hayvanlar arasında filmlerde rastlanan türden bir dostluk örneği yaşandı. Eşi ve 2 yaşındaki oğlu Kale ile birlikte British Colombia eyaletindeki Yukon&rs...
EMOJİLE

Kanada’nın Yukon eyaletinde, insanlarla hayvanlar arasında filmlerde rastlanan türden bir dostluk örneği yaşandı.

Eşi ve 2 yaşındaki oğlu Kale ile birlikte British Colombia eyaletindeki Yukon’un Ross River bölgesine kamp yapmaya gelen Mike Bondarchuk’un tatili, 2. gün oğlunun kaybolmasıyla adeta zehir oldu.

Kamp alanındaki diğer tatilcilerden Kim Dolan’ın köpeği Koda ile çalılık alanda oynarken, farkında olmadan uzaklaşan küçük Kale, ailesinin yanına dönemeyince bölgede adeta alarm verildi.

Arama-kurtarma uzmanları, Kanada Kraliyet Atlı Polisi RCMP timleri, yerel polis ve itfaiye ekipleri ile bölgede kamp yapan ailelerin katıldığı ve 25 saat süren aramalar sonuç vermeyince, RCMP’nin termal tarayıcılı helikopteri devreye sokuldu. Helikopter pilotu, Ross River kamp alanının 50 kilometre kuzeyindeki Tay Deresi yakınlarından sinyal alınca bölgeye ekipler sevkedildi.

2 yaşındaki Kale, dere yakınlarında "arkadaşı" Koda’ya sarılmış durumda bulundu. Küçük Kale’in ilk isteği meyve suyu içmek oldu. Baba Mike Bondarchuk, "Onu bulduğumuzda çok susamıştı" dedi. Polis yetkilileri de küçük Kale’nin gece Koda’ya sarılarak ısındığını sandıklarını belirterek, "Bulduğumuzda hiç de üşümüşe benzemiyordu. Herhangi bir yaralanma da yoktu" diye konuştular. Öte yandan Koda’nın sahibi Kim Dolan, köpeği küçük Kale’ye hediye etti ve, "İkisinin arasındaki bu sıcaklığı, onları ayırarak bozmak istemedim" dedi.