Yazarlar, “Mehmed Akif ve Aziz Dostlarını”nı anlatacaklar

Etkinlikler
27 Aralık Salı günü saat 14.00’ten itibaren İstanbul Sultanahmet Vakfı, Sultanahmet Mahallesi, Dalbastı Sokağı, No. 4 adresinde gerçekleşecek. Sultanahmet Türbesi’nin bitişiğinde olan Sultanahmet...
EMOJİLE

27 Aralık Salı günü saat 14.00’ten itibaren İstanbul Sultanahmet Vakfı, Sultanahmet Mahallesi, Dalbastı Sokağı, No. 4 adresinde gerçekleşecek. Sultanahmet Türbesi’nin bitişiğinde olan Sultanahmet Medresesi’nde yapılacak sohbet toplantısına, katılmanın serbest olduğu bildirildi.

Damla Yayın Grubu bünyesinde kurulan Mihrabad Yayınları tarafından düzenlenen “Mehmed Âkif ve Aziz Dostları” başlıklı programın konuşmacıları, kültür, sanat ve edebiyat dünyamızın sevilen şahsiyetleri Dursun Gürlek, Üstün İnanç ve Gürbüz Azak. Her üç konuşmacı Mehmed Âkif’in hayatından, hatıralarından, şiirlerinden, fikir ve ideal dünyasından bahsedecekler. Anma toplantısında Âkif’in yakın dostları Ahmet Naim, Eşref Edib, Süleyman Nazif ve diğer dostları da anlatılacak. 29 Mayıs 2016 tarihinde kurulan Mihrabad Yayınları’nın kuruluşuna adanan toplantıya, yayın, basın, kültür, sanat ve edebiyat çevrelerinden bir çok kişinin katılması bekleniyor. Programa ayrıca, eserleri Mihrabad Yayınları’ndan çıkan bütün yazarlar da iştirak edecek.