Öğrenci Trienali Başlıyor!

Etkinlikler
Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nazan Erkmen, yaptığı yazılı açıklamada, uluslararası alanda kendini tanıtmayı başaran fakültenin, bu yıl beşincisi düzenlenen trienali, ...
EMOJİLE

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nazan Erkmen, yaptığı yazılı açıklamada, uluslararası alanda kendini tanıtmayı başaran fakültenin, bu yıl beşincisi düzenlenen trienali, İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti projeleri kapsamında kutlayacağını belirtti.

Açılışın 7 Haziranda Acıbadem Fakülte Kampüsünde yapılacağını bildiren Erkmen, 8?9 Haziran tarihlerinde fakülte konferans salonunda ”Doğunun Batısı, Batının Doğusu: Sanat ve Tasarımda Yeni Yaklaşımlar” sempozyumu ve ”Film Günleri” düzenleneceğini anlattı.

Prof. Dr. Nazan Erkmen, İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkentinin en geniş kapsamlı ve coşkulu projeleri arasında yer alan buluşmanın, dünyanın çeşitli renklerini, değişik sanat anlayışlarını, değişik sanat eğitim metotlarını gençlerin sanat ürünleri ile kıyaslayabileceği bir ortam yaratmayı amaçladığını ifade etti.

Etkinlik kapsamında öğrencilerin, İstanbul‘un Asya ve Avrupa yakasında geniş kapsamlı sergiler açacağını, sempozyumda sanatçının doğu ve batıdaki yerini ve yeni teknolojilerin de batı ve doğuyu nasıl etkilediğini tartışacaklarını kaydeden Erkmen, öğrencilerin ayrıca sanatın Türkiye’de, İstanbul’un batısında ve doğusunda da nasıl bir yeri olduğunu masaya yatıracaklarını aktardı.

Etkinliğe yurt dışındaki bazı rektörler, dekanları, sanat ve bilim adamlarının da katılacağını bildiren Erkmen, sempozyuma 60 kişinin tebliğ gönderdiğini duyurdu.

Prof. Dr. Nazan Erkmen, eylül ayında Beşiktaş Belediye Başkanlığı Mustafa Kemal Sanat Galerisinde açılacak sergide yer alacak eserlerin İstanbul konseptli diploma projeleriyle topluma tanıtılacağını belirtti.