Matematikçiler Yarışıyor!..

Etkinlikler
İstanbul Bilgi Üniversitesi çalışmalarıyla ülkemizi dünyaya tanıtan ünlü matematik dehamız Cahit Arf adına düzenlediği matematik yarışmasının dokuzuncusunu gerçekleştiriyor. Tüm lise öğrencilerine yön...
EMOJİLE

İstanbul Bilgi Üniversitesi çalışmalarıyla ülkemizi dünyaya tanıtan ünlü matematik dehamız Cahit Arf adına düzenlediği matematik yarışmasının dokuzuncusunu gerçekleştiriyor. Tüm lise öğrencilerine yönelik yarışmanın son başvuru tarihi 12 Mart 2010.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Matematik Bölümü tarafından düzenlenen Cahit Arf Matematik Yarışması, soyut matematiğe olan ilgiyi arttırmayı ve yaratıcı gençleri bu konuda eğitime teşvik etmeyi amaçlıyor. Önceki yıllarda yoğun katılımın yaşandığı yarışma bu sene, 1 Ocak 1991 ve sonrası doğumlu tüm lise öğrencilerinin katılımına açık olacak.

İki aşamadan oluşan yarışmanın ilk yazılı çalışması, 20 Mart 2010 Cumartesi günü saat 10:00’da Dolapdere Kampüsü’nde gerçekleşecek ve kayıtlı tüm öğrencilere açık olacak. Daha yaratıcı ve araştırmaya yönelik olan ikinci yazılı çalışma ise; 17 Nisan 2010 Cumartesi günü saat 10.00’da Dolapdere Kampüsü’nde gerçekleşecek. Bu çalışma sadece birinci yazılı çalışmada ilk 30’a girenlere açık olacak.

Yarışmanın birincisine 1.300 TL, ikinciye 1.100 TL, üçüncüye 900 TL ve birer kitap seti armağan edilecek. Ayrıca, yarışma birincisi 2010 LYS sonucunda İstanbul Bilgi Üniversitesi Matematik Bölümü’ne girmeye hak kazanırsa, öğrenim süresi boyunca karşılıksız burs alacak.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız…