KOÜ’den Uluslararası Deprem Sempozyumu

Etkinlikler
17 Ağustos 1999 Marmara depreminde binlerce kişi yaşamını yitirdi, yaralandı veya tedavisi mümkün olmayan maddi ve manevi hasara uğradı. Bu doğal afetlere karşı gerekli önlemlerin alınması, gerekli dü...
EMOJİLE

17 Ağustos 1999 Marmara depreminde binlerce kişi yaşamını yitirdi, yaralandı veya tedavisi mümkün olmayan maddi ve manevi hasara uğradı.

Bu doğal afetlere karşı gerekli önlemlerin alınması, gerekli düzenlemelerin yapılması ve deprem gerçeği konusunda toplumsal bir bilinç yaratmak amacıyla, Kocaeli Üniversitesi tarafından 10-12 Haziran 2015 tarihleri arasında “Kentsel Dönüşüm”, “Yapı Güvenliği”, “Afet Yönetimi” gibi deprem öncesi ve sonrası çalışma alanlarının kapsayan 5. Uluslararası Deprem sempozyumu düzenlenmiştir.

5. Uluslararası Deprem Sempozyumu, “Afet ve Risk Yönetimi”, “Kentsel Dönüşüm”, “Yapı Güvenliği” gibi konuların yanında Hukuk, Mimarlık, Mühendislik, Sosyal Bilimler, Yer Bilimleri, Tıp Bilimleri gibi Türkiye ve Dünya’dan 11 farklı meslek grubu ve anabilim dalının desteği ile akademisyen ve alanlarında uzmanların katılımıyla gerçekleştirilecektir.

Sempozyum bünyesinde ayrıca resim, fotoğraf ve karikatür yarışmaları düzenlenmiştir.

Bilgi İçin: http://www.kocaeli2015.org/