‘İklim Değişikliğini Yakala’

Etkinlikler
İklim değişikliğini Türkiye gündemine taşımak amacıyla British Council tarafından düzenlenen ”İklim Değişikliğini Yakala” fotoğraf yarışmasına başvurular 30 Ağustos‘a kadar yapılabil...
EMOJİLE

İklim değişikliğini Türkiye gündemine taşımak amacıyla British Council tarafından düzenlenen ”İklim Değişikliğini Yakala” fotoğraf yarışmasına başvurular 30 Ağustos‘a kadar yapılabilecek.

British Council’dan yapılan açıklamaya göre, Hürriyet.com.tr Kültür Sanat ve Bahçeşehir Üniversitesi‘nin de destek verdiği yarışma, Türkiye’de iklim değişikliği konusunda farkındalık yaratmayı hedefliyor.

İklim değişikliğinin Türkiye‘deki etkilerini yakaladıkları fotoğraflarla insanlarla paylaşmak isteyen 18 yaşının üzerindeki herkese açık olan yarışmanın jürisi gazeteci ve fotoğrafçı Coşkun Aral, oyuncular Arzu Balkan, Yetkin Dikinciler ve Tamer Karadağlı, akademisyen Tolga Hepdinçler, Teknosa Genel Müdürü Mehmet Nane, yönetmen Ümit Ünal, fotoğrafçı Serkan Şedele ile National Geographic Dergisi Fotoğraf Editörü Kemal Nuraydın, Hurriyet.com.tr Kültür-Sanat Editörü Deniz Öner ve British Council Benim Kentim Sanat Projesi Yönetmeni Esra Sarıgedik’ten oluşuyor.

Fotoğrafların serbest ve dijital kurgusal kategorilerde değerlendirileceği yarışmada her iki kategorinin birincilerine 1500, ikincilerine 1000 ve üçüncülerine ise 750 TL para ödülü verilecek. Hurriyet.com.tr Kültür Sanat ise internet sayfasında halk jürisinin birinci seçtiği yarışmacıyı Canon EOS 450D marka fotoğraf makinesiyle ödüllendirecek.
Yarışmaya 30 Ağustos’a kadar başvurulabilecek.