İbrahim Canan Anılıyor

Etkinlikler
Geçtiğimiz ekim ayında güzellikler yurduna yolcu ettik Prof. Dr. İbrahim Canan hocayı. Gece yarısı geçirdiği trafik kazası sebep oldu vefatına. Ertesi gün Bağlarbaşı İlahiyat Fakültesi Camii‘nde...
EMOJİLE

Geçtiğimiz ekim ayında güzellikler yurduna yolcu ettik Prof. Dr. İbrahim Canan hocayı.

Gece yarısı geçirdiği trafik kazası sebep oldu vefatına. Ertesi gün Bağlarbaşı İlahiyat Fakültesi Camii‘nde toplanan on binler, ilimle, hizmetle, Hazreti Peygamber‘in (sas) tebliğ ettiklerini aktarmakla geçen bir ömrün nasıl imrenilecek sonla nihayet bulduğuna şehadet etti.

Öyle ki kalabalık sebebiyle tabutu cami içine alındı, cenaze namazı mihrapta kıldırıldı. Vefatından iki hafta kadar sonra da onu tanıyan, takdir eden ve seven akademisyen arkadaşları, kendisini tanıtılması gereken yönleriyle rahmetle anmak maksadıyla bir anma toplantısı yapma kararı aldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi‘nin desteğiyle hayata geçen toplantı, Fatih Ali Emiri Kültür Merkezi‘nde bugün saat 17.30‘da başlayacak.

Prof. Dr. Ahmet Akgündüz‘ün yöneteceği toplantıya konuşmacı olarak Prof. Dr. Suat Yıldırım, Prof. Dr. İsmail L. Çakan, Prof. Dr. Mustafa K. Özsoy, Prof. Dr. Mustafa Y. Nutku ile Hamidullah Cem Canan konuşmacı olarak katılacak.