İBB özürlüler yaz kampı kapılarını açıyor

Etkinlikler
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Özürlüler Müdürlüğü (İSÖM), Florya Özürlüler Yaz Kampının kapılarını 2012 yaz döneminde de özürl...
EMOJİLE

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Özürlüler Müdürlüğü (İSÖM), Florya Özürlüler Yaz Kampının kapılarını 2012 yaz döneminde de özürlü ve ailelerine açıyor.

Özürlü ve ailelerini sosyal yaşamın her alanında destekleyerek özürlü ve ailelerinin hayatlarını kolaylaştırmayı amaçlayan İSÖM, denize karşı 60 bin metrekare alana yayılan, tam donanımlı 55 kamp evinden oluşan Florya Özürlüler Yaz Kampını özel bir açılış töreniyle özürlülerin hizmetine sunuyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş ve İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’nun da katılacağı açılış törenine yaklaşık olarak bin 500 özürlü ve ailesi katılacak. 

Özürlüler Yaz Kampı Açılış töreninde yetenekli özürlü müzisyenlerden oluşan İSÖM Gösteri Sanatları Topluluğu Mehter Takımı, mehter marşları ile açılışa renk katacak. İSÖMX müzik grubu da sergileyeceği canlı performans ile davetlilere keyifli anlar yaşatacaklar.
Özürlüler Yaz Kampı açılış programında ayrıca sürpriz animasyon ve özel eğlence gösterileri yer alacak.

2011-2012 sürecinde Vanlı Depremzedelere de sıcak bir yuva olan Florya Özürlüler Yaz Kampı, tam donanımlı kamp evlerinden kafeteryasına, çocuk bahçesinden internet kafe, spor tesisleri ve yürüyüş parkuruna, boğaz turlarından açık hava sinemalarına değin tüm altyapı ve tesisleriyle yeni misafirlerini ağırlayacak.

ÖZÜRLÜLERE KLİMALI, MÜSTAKİL ODALARDA TATİL…

Toplam 60 bin m² alan üzerine Florya sahiline kurulmuş yaz kampında özürlü ve özürlü yakını tatil yapacak. Televizyon, klima, 24 saat sıcak su imkânı, telefon, çardak ve çiçek bahçesine sahip 55 müstakil evin bulunduğu kampta özürlü ve özürlü yakınları 1 hafta boyunca tatil yapıyor.

HER TÜRLÜ SOSYAL TESİSE SAHİP KAMP ALANI…

Kafeterya, çocuk bahçesi, internet kafe, süs havuzu, yürüyüş parkurları,  voleybol ve basketbol sahaları, masa tenisi ve satranç oyun alanları, özürlü ve özürlü yakınlarına hizmet veriyor.
Her yıl olduğu gibi bu yıl da kamp süresince tarihi ve turistik geziler, konserler, şenlikler, spor organizasyonları ve seminerler düzenlenecek. Gece aktivitelerinde ise doğum günü kutlaması, bilgi ve yetenek yarışmaları, film gösterimi, veda partisi gibi etkinlikler yer alıyor.

PROGRAM ADI  : Özürlüler Yaz Kampı Açılış Şenliği

TARİH   : 29.06.2012 – Cuma

SAAT    : 14.30 – 17.00

YER    : Florya Özürlüler Yaz Kampı

ADRES  : Ümraniye Mah. Kazım Silivri Sok. No: 36/1

KATILIMCI SAYISI    : 1500