Çocuklar Masal Diyarına Gidiyor

Etkinlikler
Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO), Ocak ayında 8 yaş ve üstü çocuklara özel konser veriyor. Her yıl tekrarlanacak olan ‘BİFO JUNIOR’ adlı etkinliğin ilki 20 Ocak Perşembe Lütfi ...
EMOJİLE

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO), Ocak ayında 8 yaş ve üstü çocuklara özel konser veriyor. Her yıl tekrarlanacak olan ‘BİFO JUNIOR’ adlı etkinliğin ilki 20 Ocak Perşembe Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşecek. Konserde Memet Ali Alabora anlatacak, Sascha Goetzel yönetecek. Bir saat sürecek olan konser saat 19:00’da başlayacak ve arasız gerçekleştirilecek.

Felix Mendelssohn’un 1826 yılında henüz 17 yaşındayken bestelediği ‘Bir Yaz Gecesi Rüyası Uvertürü’; çocukları periler, kraliçeler, âşıklar ve doğa gibi pek çok kahramanla birlikte, sessiz sakin bir ormanda, esprili ama duygusal maceralara çıkaracak. Ünlü Rus besteci Sergey Prokofyev’in 1936 yılında çocuklara orkestranın tanıtılması için bestelediği ‘Peter ve Kurt’ ile  çocuklar; yüksek taş duvarlarla çevrili bir bahçenin içindeki küçük bir evde dedesiyle yaşayan Peter’in maceralarına konuk olacak.

Program:
F. Mendelssohn: Bir Yaz Gecesi Rüyası Uvertürü, Op. 21
S. Prokofyev: Peter ve Kurt, Op. 67

Konser 8 yaş ve üstü çocuklar içindir.