‘Çocuğun Eğitiminde Ailenin Rolü’ konferansı

Etkinlikler
Okullar açılırken, çocuğun eğitimiyle ilgili ilk toplantı, bu hafta içinde gerçekleşecek. Edebiyat Sanat ve Kültür Araştırmaları Derneği (ESKADER) tarafından düzenlenen “Bâbıâli Sohbetleri”nin 164’ncü...
EMOJİLE

Okullar açılırken, çocuğun eğitimiyle ilgili ilk toplantı, bu hafta içinde gerçekleşecek. Edebiyat Sanat ve Kültür Araştırmaları Derneği (ESKADER) tarafından düzenlenen “Bâbıâli Sohbetleri”nin 164’ncüsünde çocuk ve eğitim konusu masaya yatırılacak. Bu konuda, uzman olan ve bir çok araştırması bulunan eğitimci yazar Mustafa K. Topaloğlu konuşacak. Bekir Tuncer’in takdimini yapacağı sohbet toplantısı, Timaş Kitapkahve’de 19 Eylül Perşembe günü saat 18.00’de başlayacak. Topaloğlu, konuşmasının ardından dinleyicilerin sorularına da cevap verecek.

Mustafa K.Topaloğlu kimdir?

Eğitim ve aile hakkında eserleri bulunan, konuyla ilgili önemli araştırmalar yapıp yazı yazan Mustafa K. Topaloğlu, yazarlığa sinema eleştirmenliğiyle başladı. Sinema-tiyatro üzerine yazılar yazarken bir taraftan da film hikâyeleri ve senaryoları yazdı. Esra Film’in açtığı senaryo yarışmasında “Bekleyiş” adlı eseriyle, 185 çalışma arasında birincilik kazandı. Yazar, Kocaeli Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu’nun işletme bölümünü bitirdi. Uzun yıllar orta eğitim yurtlarında “eğitim idareciliği” yaptı. Devamlı gençlerle beraber olduğundan, eğitim başta olmak üzere, evlilik, aile üzerine seminerleri, yazıları, televizyon ve radyo programlarıyla çalışmalarını sürdürmektedir. Evlilik konusunda yaptığı çalışmalarını periyodik bir sıra izleyerek ele aldı ve ilk olarak Eş Seçimi ve Evliliğe Hazırlık kitabı yayınlandı. Evliliğin Yol Haritası,  Evlilikte Güzel Geçim, 303 Soruda Evlilik Süreci diğer kitaplarından bazılarıdır. Milli Gazete’de köşe yazarlığı da yapan Mustafa K. Topaloğlu, çeşitli radyolarda eğitimle ilgili uzun süren programlar da gerçekleştirdi.

Mustafa Demirci 
Sanatalemi