Birbirinden Üstün Işıldak Modelleriyle Artık Her Yer Aydınlık

Sektörler
Işıldaklar ve el fenerleri, karanlık yerlerde çevreyi aydınlatmak için kullanılan ışık kaynaklarıdır. Kafa lambası olarak da çeşitlendirilen ürünleri arabada, kampta, elektrik kesintilerinde evde aydı...
EMOJİLE

Işıldaklar ve el fenerleri, karanlık yerlerde çevreyi aydınlatmak için kullanılan ışık kaynaklarıdır. Kafa lambası olarak da çeşitlendirilen ürünleri arabada, kampta, elektrik kesintilerinde evde aydınlatma ihtiyacı duyduğunuz her yerde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Taşınması kolay, hafif, küçük ebatlarda, pratik, herkesin rahatlıkla kullanabileceği pek çok model bulunur. Şarjlı, pilli, güneş enerjisiyle çalışan modelleri vardır. Siz de karanlıkta kalmak istemiyorsanız avantajlı özelliklere sahip modeller arasından bütçenize uygun ışıldak fiyatları ve çeşitlerini inceleyerek tercihinizi yapabilirsiniz.

İhtiyacınızı Karşılayacak Bir Işıldak Modeli Mutlaka Vardır

Işıldakların kullanım alanları çok geniş olduğundan farklı özelliklere sahip birçok çeşidi bulunur. Aydınlatma türünü ve süresini göz önünde bulundurarak modeller arasından tercihinizi yapabilirsiniz. Pilli ışıldak en klasik modellerdir. El ya da kafa lambası şeklinde tercih edebilirsiniz. Bu modellerin pillerinin bitme ihtimaline karşı yanınızda yedek pil bulundurmanız gerekir. Şarjlı pil kullanarak ekonomik açıdan tasarruf sağlayabilirsiniz. Kafa lambası modelleri genellikle madencilikte, mağaracılıkta, arama kurtarma çalışmalarında, arazide, inşaat işlerinde kullanılırlar. Karanlıkta yapmak zorunda kaldığınız işlerde ellerinizi serbestçe kullanma imkânı verirler. Şarjlı ışıldak çok farklı teknik özelliklere sahip olan modellerdir. Aydınlatma özelliklerinin yanı sıra ikaz lambası olarak da kullanabilirsiniz. USB girişli olarak tasarlanmış şarjlı modelleri acil durumlarda cep telefonunuzu şarj etmek için de kullanabilirsiniz. Aydınlatma ve haberleşme işlerinde kullanabildiğinizden oldukça fonksiyonel modellerdir. Uzun süreli kamp hayatında, gece işlerinde yüksek performansla çalışırlar. Çocuklarınızın gece boyunca aydınlık ortamda kalabilmesi için kullanabilirsiniz. Akülü ışıldak şarjlı edilebilen uzun süre yanabilme özelliğine sahip LED’li modellerdir.

Işıldak ve El Feneri Satın Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

El feneri seçimi yaparken kullanım şeklinizi ne amaçla kullanacağınızı belirlemeniz gerekir. Satın alacağınız el feneri modelinin boyutları, ağırlığı, kullanılan malzemesi, aydınlatma gücü, pil türüne dikkat etmelisiniz. Çok dikkat edilmese de el fenerinin nasıl açılıp kapandığı önemli özellikler arasında yer alır. İtilerek açılan fenerler tek parmakla açılabilirken döner başlıklı el fenerlerini iki el yardımıyla açmak gerekir. Bazı durumlarda kullanımı zorlaştırır. Eldivenle kolay açılıp kapanmasına ve modunun değiştirilebilmesine dikkat etmeniz gerekir. Satın alacağınız ışıldağın emniyet kilidinin olması da önemli özellikler arasında yer alır. Fark etmeden ışıldağı açmanızı engeller. Açık olarak unutulan ışıldakların pilleri ve şarjları boş yere harcanmış olur. Ayrıca ısındıkları için bazı küçük kazalara neden olabilirler. Alacağınız el feneri pille çalışıyorsa başka bir alet gerektirmeden değiştirilebilmesine dikkat etmelisiniz. Işıldağı su altında kullanmak için satın alacaksanız su altında kalma sürenizi göz önünde bulundurmanız gerekir. Su altı için modeller özel olarak suya dayanıklı maddelerden üretilir.

Işıldakların ve El Fenerlerinin Kullanım Alanları ve Avantajları

Işıldak ve fenerlerin kullanım alanları son derece geniştir. Sabit aydınlatmanın olduğu evinizde, işyerinizde bile herhangi bir elektrik kesintisinde en önemli kurtarıcınızdır. Doğa ile başbaşa olduğunuz alanlarda aydınlatma en gerekli ihtiyaçlar arasında yer alır. Kampta aydınlatma ihtiyacınızı ışıldaklar sayesinde karşılayabilirsiniz. Her ne kadar neredeyse bütün cep telefonlarında el feneri özelliği bulunsa da el fenerleri kadar yoğun ışık veremezler. El fenerlerinin pilleri ve şarjları daha uzun süre dayanır. Darbelere suya karşı daha dayanıklı oldukları için her tür hava koşulunda kullanabilirsiniz. Işık ayarını yapabilirsiniz. İnce hafif el fenerlerini çeşitli aksesuarlarla birlikte deneyerek işlevsel bir ışıldak lamba olarak kullanabilirsiniz. Bisikletinize takarak bisiklet feneri olarak kullanabilirsiniz. Kitap okurken, yürüyüş yaparken yolunuzu görebilmek için tercih edebilirsiniz. Radyolu ışıldak modelleriyle ışık ihtiyacınızı karşılayabildiğiniz gibi kamplarda müzik de dinleyebilirsiniz. El fenerleri bazı durumlarda çok büyük hayati önem de taşırlar. Kaza anlarında, doğal afetlerde, kayıp aramalarında, ormanda, denizde, karayollarında mesaj vermek, sinyal göndermek amacıyla da kullanabilirsiniz. Taşınabilir ışık kaynağına ihtiyacınız varsa Koçtaş web sayfasını ziyaret ederek şarjlı ışıldak fiyatları seçeneklerine ulaşabilir, dilediğiniz modeli seçebilirsiniz.