Ham deriler kadınların ellerinde hayat buluyor

Meslek Kursları
Şanlıurfa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından dezavantajlı gruplara yönelik düzenlenen deri işletmeciliği kursunda, ham deriler kadınların ellerinde adeta sanat eserine dönüşü...
EMOJİLE

Şanlıurfa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından dezavantajlı gruplara yönelik düzenlenen deri işletmeciliği kursunda, ham deriler kadınların ellerinde adeta sanat eserine dönüşüyor.

SODES projeleri kapsamında geçen yıl düzenlenen ve bu yıl da devam eden kurslara katılan çok sayıda dezavantajlı kadın, deri işletmeciliği alanında meslek sahibi oluyor ve aile ekonomilerine katkı sunuyor. Kadın kursiyerler, el emeği göz nuruyla işledikleri ham derileri çanta, kemer, kösele, aksesuar ve pano haline getiriyor.

‘Açılan kurslarda dezavantajlı bölgeleri esas alıyoruz’

Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Demirkol, AA Muhabirine yaptığı açıklamada SODES projeleri kapsamında açılan kurslarda dezavantajlı bölgeleri esas aldıklarını söyledi.

Meslek edinme kurslarının kadınlardan yoğun ilgi gördüğünü belirten Demirkol, düzenledikleri kurslarla bölge kadınlarının toplumdaki statüsünü yükselterek meslek edinmelerini sağlamaya çalıştıklarını belirtti.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme