Zayıflar Daha mı Çok Kazanıyor?

İş Dünyası
Uygulamalı Psikoloji dergisinde yayınlanan araştırmaya göre, zayıf kadınlar, ortalama kiloda ya da şişman kadınlardan daha fazla para kazanıyor. Öte yandan aynı şey erkekler için geçerli değil. Daha ş...
EMOJİLE

Uygulamalı Psikoloji dergisinde yayınlanan araştırmaya göre, zayıf kadınlar, ortalama kiloda ya da şişman kadınlardan daha fazla para kazanıyor.

Öte yandan aynı şey erkekler için geçerli değil. Daha şişman erkekler zayıflardan daha çok gelire sahip oluyor. Aslında bir erkek şişmanladıkça geliri de artıyor, obezlik noktasına geldiğinde ise gelir düşmeye başlıyor.

Wall Street Journal gazetesi, farklı beden ölçülerine sahip erkek ve kadınlar arasındaki gelir farklılıklarına bakılan araştırmada, uzmanların kayda değer uçurumlar tespit ettiğini yazdı.

Ortalama kadından 11 kilo kadar zayıf olan kadınlar, ortalama 15 bin 572 dolar daha fazla kazanıyor. Diğer yandan ortalama kilodaki bir kadından 11 kilo kadar şişman olan bir kadın ise ortalama meslektaşlarından 15 bin 572 dolar daha az gelir elde ediyor.

Daha zayıf erkekler, şişman kadınlar kadar talihsiz: Onlar da ortalama ölçülerdeki erkeklerden 8 bin 437 dolar daha az kazanıyorlar.