Şişman Erkek Çok Kazanıyor

İş Dünyası
Erkekler daha çok kazanmak istiyorsa kilo alsın, kadınlarsa zayıflasın! ABD’de yapılan bir araştırmaya göre, zayıf kadınlarla şişman erkekler daha fazla para kazanıyor. Uygulamalı Psikoloji derg...
EMOJİLE

Erkekler daha çok kazanmak istiyorsa kilo alsın, kadınlarsa zayıflasın! ABD’de yapılan bir araştırmaya göre, zayıf kadınlarla şişman erkekler daha fazla para kazanıyor. Uygulamalı Psikoloji dergisinde yayınlanan araştırmaya göre, zayıf kadınlar, ortalama kiloda ya da şişman kadınlardan daha fazla para kazanıyor. Ancak aynı durum erkekler için geçerli değil.


Obezlik geliri düşürüyor

Daha şişman erkekler zayıflardan daha çok gelire sahip oluyor. Aslında bir erkek şişmanladıkça geliri de artıyor, obezlik noktasına geldiğinde ise gelir düşmeye başlıyor. Wall Street Journal gazetesi, farklı beden ölçülerine sahip erkek ve kadınlar arasındaki gelir farklılıklarına bakılan araştırmada, uzmanların kayda değer uçurumlar tespit ettiğini yazdı. Ortalama kadından 11 kilo kadar zayıf olan kadınlar, ortalama 15 bin 572 dolar daha fazla kazanıyor.

Diğer yandan ortalama kilodaki bir kadından 11 kilo kadar şişman olan bir kadın ise ortalama meslektaşlarından 15 bin 572 dolar daha az gelir elde ediyor. Daha zayıf erkekler, şişman kadınlar kadar talihsiz: Onlar da ortalama ölçülerdeki erkeklerden 8 bin 437 dolar daha az kazanıyor. ABD’de bu araştırmayı eleştirenler de oldu. Kadınların erkeklerden daha az kazandığını söyleyen feminist gruplar, kadınların çok kazanmak için bir de iyi görünmek zorunda olmaları gerektiğini söyleyen bu araştırmanın ‘zalimce’ olduğunu söylüyor. Yapılan araştırmalara göre, kadınlar her durumda erkeklerden daha az para kazanıyor.