Kamuya bin 950 engelli atandı

İş Dünyası
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, bakanlığın Reşat Moralı Salonu’nda düzenlenen “Engelli Ataması Programı”nda, Türkiye’nin büyük bir mücadelenin ...
EMOJİLE

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, bakanlığın Reşat Moralı Salonu’nda düzenlenen “Engelli Ataması Programı”nda, Türkiye’nin büyük bir mücadelenin içinde olduğunu, ülke ve milletin demokratik tercihini etkisizleştirmek, bundan aldığı gücü ortadan kaldırmak isteyenlerin çabalarının net şekilde görüldüğünü söyledi.

Siyasetin, istikrar, huzur ve güvenin teminatını ortaya koyduğunu dile getiren Soylu, siyasetin aynı zamanda ülke ve milletinin geleceğini planlayıp, bunu gerçekleştirmeye çalıştığını vurguladı.

Siyasetin sırtını millete dayandırdığını ve hiçbir şekilde kaos ortaya koymadığını ifade eden Soylu, şöyle konuştu:

“Siyaset sırtını ortak yaşamın kurallarına dayandırır. Siyaset sırtını teröre dayandırmaz. Siyaset gücünü terörden almaz. Siyaset gücünü ve hareket kabiliyetini kaosla beslemez. Ülkemizin insanını ve yöneticilerini, bugün ülkenin önümüzdeki 4 yılına yönelik atacağı adımların heyecanını yaşamaktan alıkoymaya çalışanlar, hendek siyaseti üzerinden, Türkiye’nin 1 Kasım’da verdiği demokratik kararın hızını kesmeye çalışıyor. Bu, bizim açımızdan kabul edilebilir değildir. Reformlarla ilgili adımları attığımız bugünlerde, ülkenin gündemini değiştirmeye, ülkenin yarınına ait hevesini ve idealini kesmeye çalışıyorlar. Buna bizim devlet, millet ve hükümet olarak müsaade etmemiz söz konusu değildir.”

“Yeni atamayla engelli memur sayısı 42 bin 656’ya yükseldi”

Engelli istihdamına yönelik atılan adımların Türkiye’nin kalkınmışlık endeksinin de göstergesi olduğuna işaret eden Soylu, engellilere yönelik yapılanların bir iyilik ya da yardım olmadığını, toplumsal sorumluluğun gereği olarak ortada durduğunu dile getirdi.

Soylu, 2002’ye kadar 5 bin 777 olan engelli memur sayısının, bugün atanacaklarla 42 bin 656’ya yükseleceğini, bunun yüzde 737’lik artışa karşılık geldiğini bildirdi.

Bunu yeterli görmediklerini, engelli istihdamını artırmak için çalışmaları sürdüreceklerini anlatan Soylu, sadece bu yıl 6 binin üzerinde engellinin kamuda istihdam edildiğine dikkati çekti.

Bin 950 kadroya engelli memur atayacaklarını kaydeden Kumbuzoğlu, engellilerin her türlü sorunuyla ilgilenmeye devam edeceklerini vurguladı.

Konuşmaların ardından, 210’u kura, bin 740’ı ise EKPSS sonucuyla bin 950 engelli, kamu kurumlarına yerleştirildi.

Atama sonuçları “www.osym.gov.tr”den öğrenilebilecek.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanustur