Kadınlar ‘Lider’liğe Göz Dikti!

İş Dünyası
Yüksek topuklu girişimci liderlere “franchising” teşvikleri. Kendi işinin patronu olmaya hazırlanan kadınlar! Size özel bir uygulama! İşte Özlem Yılmaz’ın haberi… "Franchi...
EMOJİLE

Yüksek topuklu girişimci liderlere “franchising” teşvikleri. Kendi işinin patronu olmaya hazırlanan kadınlar! Size özel bir uygulama! İşte Özlem Yılmaz’ın haberi…

"Franchising" sistemiyle dünyada 1 milyondan fazla insana LİDERLİK eğitimi veren "Profesyonel Eğitim" kurumlarından LMI® Uluslararası Liderlik ve Yöneticilik Programı, Türkiye’deki kadın girişimcilere "Franchising" kolaylıkları sağlıyor.

Merkezi ABD‘de bulunan ve 67 ülkede 40 yılı aşkın uluslararası deneyime sahip profesyonel eğitim kurumu Leadership Management International® (LMI®), 2008 yılında çalışma alanına Türkiye’yi de ilave etmişti. 2010 Yılında LMI- Türkiye, İstanbul ve Ankara’daki Franchisee’leri aracılığıyla başta KOBİ’ler olmak üzere çok çeşitli sektörlerdeki kurumlara Liderlik eğitimi veriyor.

Türkçe dahil 24 farklı lisandaki Liderlik, Yöneticilik ve Gelişim Programlarıyla birlikte, 2008 yılında ABD’de başlattığı "Leadership for Women" (Kadınlar için Liderlik) programını Türkiye’deki kadınlara da sunuyor. LMI®’ın kurucusu ve program yazarı Paul J. Meyer‘e göre; bir kadının liderlik serüveni kendi düşünce ve duygularını incelemesiyle başlıyor.

"İçinizdeki Lideri Özgürleştirin" sloganıyla kadınlara yönelik tasarlanmış bir program olan "Kadınlar İçin Liderlik" eğitimi süreci, mükemmel kadın liderleri ve yöneticileri yetiştiriyor. LMI®, günümüzün liderlik ve yönetim sorunlarının üstesinden gelmeye hazırlanan her kadının sahip olduğu potansiyeli ortaya çıkartarak uygulamaya dönüştürüyor.

Girişimci kadınlara "Franchising" kolaylıkları

Bireyler, kurumlar ve çalışanları için uygulanan farklı düzeylerdeki liderlik eğitimlerinin yanı sıra yöneticilik ve kişisel gelişim alanlarında "Leadership for Woman" programının yanı sıra 12 değişik programı bulunan LMI®’nin Türkiye’de uygulamaya başladığı "Franchising" sistemiyle sadece büyük şehirlerde değil, Anadolu’nun en ücra köşelerinde bulunan ve kendisini geliştirmek isteyen kişi ve kurumlara hizmet götürmek mümkün olabiliyor. LMI®- Türkiye, 2015 yılına kadar tüm Türkiye’deki Franchisee sayısını 20’ye çıkartmayı hedefliyor.

Şirket yöneticileri ve işverenler, rekabet avantajının insanlar aracılığıyla sağlandığının farkındadır. İnsanlar bir başkasının işinde kendi işlerinde olduğu kadar yoğun performans gösteremeyebiliyorlar. Kendi işleri olduğunda insanlar şartları daha fazla zorluyorlar ve başarıya ulaşmak için daha çok çaba sarfediyorlar. Kendi işinin patronu olmak herkes için cazip geliyor.

LMI®’nin Franchising yapısı, tüm dünyada büyük miktarlarda finansal yatırım yapmadan bireysel başarı ve liderlik becerileriyle kendi işinin patronu olmayı hedefleyen kişiler tarafından tercih ediliyor.

LMI® Türkiye’de de, şirket ve bireylere performanslarını geliştirme yolları sunan, kendi işini yapan profesyonellerden oluşan bir İş Ortaklığı ağı oluşturarak büyümeyi hedefliyor. Bu iş ortaklığı; uygulama kolaylığı, her iki tarafın haklarını da eşit oranda gözetmesi nedeniyle tüm dünyada kullanılan "Franchising" modeliyle yapılanıyor. Franchising yöntemiyle çalışan LMI®’nin iş ortakları, müşterilerine, gerçek iş performanslarını ortaya çıkarmanın yollarını bulmak için belirlenen LMI® programları ile koçluk yaparak yardımcı oluyorlar.

LMI® – Türkiye, aldığı bir kararla Nisan 2010‘dan itibaren LMI®’den Franchising modeliyle "Lisans Sahibi" olmaya karar veren kadın girişimcilere çeşitli teşvikler sağlıyor. Liderlik, Yöneticilik, Kişisel gelişim / Koçluk ve Profesyonel eğitim alanlarında hem kendi patronu olmak hem de kariyer yapmak isteyen kadın girişimcilere yönelik bu uygulamada;

  • 7 haftalık "Leadership / Liderlik" eğitimi ücretsiz olarak verilecek.
  • Satış ve eğitmenlik eğitimlerinin yanı sıra ücretsiz program ürünleri sağlanacak.
  • Ücretsiz şirket kurma veya muhasebelendirme yönetimi konuları da LMI® – Türkiye’nin girişimci kadınlar için hazırladığı teşvik paketi içinde yer alıyor.
  • Ayrıca her şehirdeki ilk kadın girişimciye franchising ücretinden %33 indirim yapılacak. Böylece Türkiye’deki kadın girişimciler, dünyanın en hızlı gelişen sektörlerinden birinde kendi işletmelerini kurma ve yönetme fırsatı bulacaklar. Sadece kadın girişimciler için sunulacak bu teşvikler sonucunda LMI® – Türkiye’nin Franchising yapısındaki ve dolayısıyla profesyonel iş hayatındaki kadın girişimcilerin sayısının arttırılması hedefleniyor.

LMI®’ın Franchising yapısına katılmak isteyen kadın girişimcilerde aranılan en önemli özellik ise; uluslararası bir ekibin bir parçası olmak için güçlü bir istek duymaları. İnsanların gelişimlerine yardımcı olmayı ve liderlik gelişimi sektöründe yer almayı istemeleri gerekiyor. Tabii bir de kendi karlı işletmelerine sahip olmak için kendilerine güvenmeleri ve kendilerini yeterli hissetmeleri önemli.

Süreç, iş geliştirme ve insan geliştirme alanında başarılı olmuş liderlerin en iyi düşüncelerini yansıtan geniş bir malzemeler yelpazesiyle destekleniyor, geliştiriliyor ve kolaylaştırılıyor. Güçlü eğitim süreci, mükemmel liderleri ve yöneticileri yetiştiriyor.