İşte Türkiye’nin En Güçlü 10 İş Kadını

İş Dünyası
Mutlu Dergi Grubu bünyesindeki Fortune Türkiye tarafından yapılan açıklamaya göre liste, vizyon, uygulama becerisi ve liderlik vasıflarıyla öne çıkan azimli, açık fikirli kişilerden oluştu.  &nbs...
EMOJİLE

Mutlu Dergi Grubu bünyesindeki Fortune Türkiye tarafından yapılan açıklamaya göre liste, vizyon, uygulama becerisi ve liderlik vasıflarıyla öne çıkan azimli, açık fikirli kişilerden oluştu.
  
Liste hazırlanırken dört ana kritere göre değerlendirme yapıldı: Şirketin büyüklüğü ve global ekonomideki önemi, kurumun performansı ve yönü, yöneticinin kariyer çizgisinde nasıl ilerlediği ve sosyal-kültürel kalkınmaya etkisi.
  
Ümran Beba ikinci sırada…
  
Listenin birinci sırasında Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve Murahhas Üyesi Güler Sabancı bulunuyor. Fortune’un yıllardır yayınladığı global listede her yıl yükseliş kaydeden Sabancı, Türkiye’nin başarılı kadınları arasında da başı çekiyor.

Fortune Türkiye’nin ilk kez hazırladığı listenin ikincisi ise son dönemde başarılı çıkışı ve üstlendiği global görevler nedeniyle öne çıkan PepsiCo Asya Pasifik Bölge Başkanı Ümran Beba.

Beba, PepsiCo’daki başarılı çalışmalarıyla Türkiye’nin yüzünü güldüren önemli kadınyöneticilerden biri. "Yükselen Asya’daki başarılı Türk" olarak anılan Beba, kendisine bağlı 19 ülkenin operasyonlarını yürütüyor. Dünyanın En Güçlü Kadınları listesinde bu yıl 23’üncü sırada yer alan Beba, güçlü Türk iş kadınlarının global yüzü.
  
 EN GÜÇLÜ İLK 10 KADIN
  
 1- Güler Sabancı Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve Murahhas Üyesi
 2- Ümran Beba PepsiCo Asya Pasifik Bölge Başkanı
 3- Ümit Boyner Boyner Holding Yönetim Kurulu
 Üyesi ve TÜSİAD Başkanı
 4- Suzan Sabancı Dinçer Akbank Yönetim Kurulu
 Başkanı ve Murahhas Üyesi
 5- Yaşar Begümhan Doğan Faralyalı Doğan Şirketler
 Grubu Yönetim Kurulu Başkanı
 6- Emine Sabancı Kamışlı Esas Holding Kurucu
 Ortağı ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
 7- İdil Yiğitbaşı Yaşar Holding Yönetim Kurulu Bşk.
 8- Serpil Timuray Vodafone Türkiye İcra Kurulu Bşk.
 9- Zeynep Bodur Okyay Kale Grubu Şirketleri Bşk.
 10- Galya Frayman Molinas Coca-Cola Türkiye,
 Kafkasya ve Orta Asya Bölge Bşk.

AktifHaber