İşsiz Genç Kızlar İçin Yeni Proje

İş Dünyası
AK Parti Kırıkkale Milletvekili Mustafa Özbayrak‘ın eşi Selma Özbayrak, 15 ay önce Londra’da dördüz bebek dünyaya getirdi. Tedavi sonucu yaşanan hamilelikte, “Allah ne verdiyse razıy...
EMOJİLE

AK Parti Kırıkkale Milletvekili Mustafa Özbayrak‘ın eşi Selma Özbayrak, 15 ay önce Londra’da dördüz bebek dünyaya getirdi. Tedavi sonucu yaşanan hamilelikte, “Allah ne verdiyse razıyız” diyen Özbayrak, aradan geçen 15 ayda 7 bakıcı değiştirmek zorunda kaldı.

Özbayrak, “Dördü de erkek, artık yürümeye başladılar. Hepsinin peşine bir adam lazım. Sürekli tehlikeli yerlerde dolaşıyorlar. Eşimin yanında bakıcı oluyor ama yetişmek mümkün değil. Açıkçası bize kök söktürüyorlar. Gelen bakıcılar da bu yüzden dayanamayıp kaçıyor” diye dert yandı. Bakıcı sorunuyla bunalan Özbayrak, TBMM‘nin kulisinde sohbet ederken derdini, Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Selma Kavaf‘a açtı. Kavaf, “Sayın bakan bana bakıcı bulun” diyen Özbayrak’a hayata geçirmeyi düşündükleri projeyi anlattı. Kavaf, bu konuyla ilgili yeni bir projeleri olduğunu belirterek, özellikle genç kızlara çocuk bakımı konusunda mesleki eğitim verilerek Türkiye’deki bu açığı gidermeyi düşündüklerini dile getirdi.