İSMEK’ten Dünya Çapında Sergi

İş Dünyası
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Kadir Topbaş açılışını yapacağı, “Dünyanın en büyük el sanatları sergisi” olarak kabul edilen İSMEK Genel Sergisi 8- 20 Haziran 2010 tarihleri ar...
EMOJİLE

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Kadir Topbaş açılışını yapacağı, “Dünyanın en büyük el sanatları sergisi” olarak kabul edilen İSMEK Genel Sergisi 8- 20 Haziran 2010 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Açılışta Mustafa Ceceli konser verecek.

İSMEK kursiyerinin 2009- 2010 eğitim dönemi boyunca ürettiği el emeği göz nuru eserler, 8- 20 Haziran 2010 tarihleri arasında Feshane Kültür Merkezi’nde sergilenecek. Serginin açılışı, 8 Haziran 2010 Salı günü saat 16.00’da gerçekleşecek. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Kadir Topbaş tarafından yapılacak serginin açılışında, Mustafa Ceceli’de konser verecek.

Ebrudan çiniye, resimden minyatüre, makine nakışından iğne oyasına, rölyeften ahşap boyamaya el sanatlarının pek çok branşından İSMEK kursiyerlerinin eserlerinin yer aldığı sergi ücretsiz olarak gezilebilecek. İSMEK 13. Geleneksel sergisi boyunca, çeşitli söyleşiler ve konserler gibi etkinlikler de yer alacak.

Aynı zamanda İSMEK 13. Genel Sergisi’nde 9-10 Haziran 2010 tarihleri arasında uluslararası bir çalıştay düzenlenecek. İSMEK ve SESRIC’in ortaklaşa düzenlediği “Mesleki Eğitiminde İSMEK Modeli” başlıklı çalıştaya, İslam Konferansı Teşkilatı üye ülkeleri katılacak.