Engelli memur yerleştirmeleri 2013’te

İş Dünyası
Bakan Şahin, konuk olduğu AA Editör Masası’nda soruları yanıtladı. "Engellilere yönelik memuriyet sınavında yeni yerleştirmeler ne zaman yapılacak?" sorusunu Bakan Şahin, şöyle yanıtla...
EMOJİLE

Bakan Şahin, konuk olduğu AA Editör Masası’nda soruları yanıtladı.

"Engellilere yönelik memuriyet sınavında yeni yerleştirmeler ne zaman yapılacak?" sorusunu Bakan Şahin, şöyle yanıtladı:

"Engellilere yönelik ilk kez yeni bir sınav sistemini test ettik. Kendimizi test ettik. Tüm engel gruplarını ayrı ayrı sınava aldık. Daha önce tek tip soru soruluyordu. Genelde de bedensel engelliler daha hızlı yapıyordu, daha yüksek puanı onlar alıyordu ve daha hızlı işe yerleştiriliyorlardı. Şimdi tüm engel gruplarını kendi içinde ayrı sınava aldık.

7 bin engellimizin boş kadrosunu açtık ama ben engelli kardeşlerimize Ekim ayında ‘ikinciyi de açarız’ demiştim fakat 657 Kanunu’na göre aynı yıl iki yerleştirme yapamıyorsunuz. O yüzden Ocak ayında yani 2013’ün ilk üç ayında Devlet Personel Başkanlığı ile de görüştük ve boş kalan kadroları dolduracak şekilde ikinci bir alımı da yapacağız. O konuda hiç merak etmesinler. Başbakanımızın birebir talimatı ve birebir takibiyle bunu yapıyoruz. Gereken neyse yapılacak."

AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme