Adak Kurbanı Bağışı Afrika Yardımı

İslam
Adak Kurbanı Bağışı Afrika Bölgesine Yardım Göndermeye Devam Eden Yedi Başak İnsani Yardım Derneği Sayesinde Bu Sene De Afrika Bölgesinde Büyük Bit Yardım Kampanyasının Temelleri Atılıyor. Bağışçıları...
EMOJİLE

Adak Kurbanı Bağışı Afrika Bölgesine Yardım Göndermeye Devam Eden Yedi Başak İnsani Yardım Derneği Sayesinde Bu Sene De Afrika Bölgesinde Büyük Bit Yardım Kampanyasının Temelleri Atılıyor. Bağışçıların Yardım Kampanyaları Arasında Son Dönemlerde En Çok Katılım Sağladığı Gazze, Filistin Ve Afrika Bölgeleri İçin Yardım Faaliyetlerine Hız Kemeden Devam Eden Yedi Başak İnsani Yardım Derneği Kurban Bedellerini Açıkladı. Yurt Dışı Nafile Kurban Hisse Birinci Bölge 3.500 TL (Üç Bin Beş Yüz Türk Lirası), Yurt Dışı Akika Kurban Hisse Birinci Bölge 3.500 TL(Üç Bin Beş Yüz Türk Lirası),  Yurt Dışı Adak Kurban Bağışı Hisse İkinci Bölge 5.500 (Beş Bin Beş Yüz Türk Lirası) TL Olarak Belirlenmiştir.  Gazze Adak-Akika-Nafile Kurban Hisse 7.500 TL (Yedi Bin Beş Yüz Türk Lirası) ,  Türkiye Ve Suriye Adak Kurban Üçüncü Bölge 11.500 TL (On Bir Bin Beş Yüz Türk Lirası) , Yurt Dışı Akika Kurban Hisse İkinci Bölge 5.500 TL (Beş Bin Beş Yüz Türk Lirası) Olarak Yedi Başak İnsani Yardım Derneği Tarafından Belirlenmiştir. Türkiye Ve Suriye Nafile Kurban Üçüncü Bölge 11.500 TL (On Bir Bin Beş Yüz Türk Lirası) Yurt Dışı Nafile Kurban Hisse İkinci Bölge 5.500 T(Beş Bin Beş Yüz Türk Lirası)  Olarak Yedi Başak Tarafından Duyurulmuştur. Bu Sene ‘’Kurbanım Kardeşliğe’’diyerek Yola Çıkan Yedi Başak En Güvenilir Şekilde Bağış İşlemlerini Gerçekleştiren Dernekler Arasında Yerini Almıştır.

Afrika’ya Kurban Bağışı Yardımı

Afrika’ya Kurban Bağışı Alanında Her Sene Olduğu Gibi Bu Sene De Büyük Ölçüde Yardım Faaliyeti Düzenleyen Yedi Başak İnsani Yardım Derneği Güvenilir Ve Hesap Verebilirlik İlkelerine Sırtını Yaslayarak Bağış Faaliyetlerini Devam Ettirmekte. Kurban Bayramı Dışında Da Projeleri Bulunan Ve Afrika Bölgesinde Kalıcı Bir Kalkınma Sağlamayı Amaçlayan Dernek, Web Sayfası Üzerinden Sürekli Projelerini Duyurmaktadır.   Derneğin Düzenlediği Afrika’da Meyve Ağacın Olsun, Katarakt Ameliyatı, Kuran-I Kerim Dağıtımı, Su Dağıtımı (4ton), Sadaka, Yemek İkramı, Süt Keçisi, Bebek Maması Dağıtımı, Kardeş Aile, Birlikte Ev Yapalım, Camii-Mescid Destekleme, Kuran Kursu Ve Park Yapımı Gibi Projelere De Katkıda Bulunabilirsiniz. Bu Projeler İçin Gerekli Miktarları Sepetinize Ekleyerek SSL Şifreleme Güvenli Ödeme Yöntemleri Ve 3D Secure Doğrulama Sayesinde Güvenli Bir Şekilde Ödemelerinizi Gerçekleştirebilir Ve Bir İhtiyaç Sahibinin Daha Yüzünü Güldürebilirsiniz. Kurban Bayramı Veya Kurbanlık Kesimlerinin Dışında Sizler De Herkes Temiz Suya Ulaşabilsin Diye Su Kuyusu Projelerimize De Katılmak İsterseniz, Uganda, Bangladeş, Afganistan, Çad, Afrika Ve Genel Su Kuyusu Bağış Projeleri De Düzenleyen Yedi Başak Sayesinde Her Geçen Gün Farklı Bölgelerde Yeni İyilik Haritaları Oluşturulmaya Devam Ediliyor. Bunun Yanı Sıra Bebek Maması Projelerlerini Destekleyerek Bebeklerimize Ve Yetim Projelerini De Destekleyerek Yetim Çocuklarımıza El Uzatabilirsiniz. Afrika’ya Kurban Bağışı Projeleri Dışında Afrika Bölgesindeki Kalkınmayı Sağlamak İçin Yedi Başak İnsani Yardım Derneği Üzerinden Bağışlarınızı Gerçekleştirebilir Ve Bunun Yanı Sıra Güvenilir Bağış Deneyimini De Kolaylıkla Yaşayabilirsiniz.

Adak Kurbanı Bağışı İnsani Yardımı

Adak Kurbanı Dinimizde Şükür Ve Dua Niyeti İle Kesilen Kurban Türlerinden Birisidir. Adak Kurbanı En Çok Bilinen Farz Kurbanlar Dışında Yer Alan Kurbanlardan Da Birisidir. Bu Sebeple Sıklıkla Kesilmekte Veya Kesme İmkânı Olmayan İnsanlar Tarafından Bağışlanmaktadır. Adak Kurbanı Kesmek, Kesen Kişinin Bir Dilek Ve Arzusunun Gerçekleşmesi Sonucunda Veya Bela Ve Musibetlerin Defedilmesi Adına Kesilir. Kurban Bayramı İbadeti Dışında Bu Amaçlarla Kesilen Kurbanların İhtiyaç Sahiplerine Bağışlanması Konusu Da İbadetlerin Faziletini Arttırır Nitelikte Güzel Bir Davranıştır. Adak Kurbanı Da Tıpkı Farz Kurbanlar Gibi Fiilen Kesilmesi Gereken Bir Kurbandır. Adak Kurbanlarının Kurban Bayramı İçerisinde Kesiminin Gerçekleşmesinde Herhangi Bir Sakınca Yoktur. Kişi Hem Kurban İbadeti İçin Kurbanlığını Hem De Adak Kurbanını Bayram İçerisinde Kesebilir. Adak Kurbanı Kesiminden Kesen Kişi Faydalanıp Yiyemeyeceğinden, Adak Kurbanı Bağışı Yapılması En Çok Tercih Edilen Kurban Türlerinden Birisidir. Adak Kurbanı Bağışı Bu Sebepten Dolayı Sıklıkla Tercih Edilmektedir. Bu Bağışların Gerçek İhtiyaç Sahiplerine Ulaştırılması, Hijyenik Koşullarda Helal Şekilde Gerçekleştirilmesi İçin Dernek, Vakıf, Kurum Ve Kuruluşlar Tercih Edilebilir. Bu Bağlamda Dikkat Edilmesi Gereken En Önemli Nokta Derneklerin Bu Kurbanları Kişi Adına Vekâleten Ve Fiilen Kesmiş Olmasıdır. Kurban Fiilen Gerçekleştirilen Bir İbadet Olması Gerekliliğinden Kaynaklı Bedelinin Herhangi Bir Kuruma Bağışlanması İle Gerçekleşmiş Sayılmaz. Yani Fiilen Kişinin Adına Kurbanın Kesilmiş Olması Gerekir.