85 hafız nurdan taç giydi

İslam
Manisa’nın Akhisar ilçesinde Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı olarak Kur’an-ı Kerim öğretimi ve hafızlık eğitimi verilen Hilaliye Eğitim Vakfı’nın 40. hafızlık merasimi ile vakıf tarafından yaptırıla...
EMOJİLE

Manisa’nın Akhisar ilçesinde Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı olarak Kur’an-ı Kerim öğretimi ve hafızlık eğitimi verilen Hilaliye Eğitim Vakfı’nın 40. hafızlık merasimi ile vakıf tarafından yaptırılan Hilaliye Külliyesi bünyesindeki Şahinhoca Camisi’nin ibadete açılışı Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve Manisa Valisi Erdoğan Bektaş’ın katılımıyla yapıldı.

Yeni Akit’in haberine göre Arınç, ibadete açılan Şahinhoca Camisi’nde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, 1979 yılında Şahin Yılmaz tarafından birkaç arkadaşıyla kurulan Hilaliye Eğitim Vakfı’nın, ilk günden bu yana hizmetlerini büyüterek devam ettirdiğini ve 3 binden fazla hafız yetiştirdiğini söyledi. Yapılan törenle de 52’si erkek 85 genç hafızın mezun olduklarını belirten Arınç, genç hafızları yeni hıfza başlayan çocukları şu sözlerle tebrik etti: “Çok güzel bir iş yaptılar, başlarına nurdan bir taç giydiler. Onların anneleri, babaları, kardeşleri, akrabaları mutlaka aramızdadır, en azından uydudan yayın yapan televizyonlar aracılığıyla sadece Türkiye değil, bütün dünya da onları izlemektedir. Bu genç kardeşlerimi alınlarından öpüyorum, tebrik ediyorum. Allah onlardan razı olsun.” Genç hafızlarını tebrik ettiği sözlerini gözyaşlarıyla tamamlayan Arınç, 2 yıl önce temelini attıkları Hilaliye Külliyesi’nin cami bölümünün bitirilerek ibadete açılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.  Hafızlık eğitimlerini tamamlayan 52 erkek öğrenci cemaat huzurunda Kur’an-ı Kerim okudu.