Haftanın Ayeti, Hadisi Ve Duası

İnanç
Ayet(Nisâ Suresi,59. Ayet) يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا أَطِيعُوا اللَّهَ وَأَطِيعُوا الرَّسُولَ وَأُولى الْأَمْرِ مِنْكُمْ فَإِنْ تَنَازَعْتُمْ فِي شَيْءٍ فَرُدُّوهُ إِلَى اللَّهِ وَالرَّسُولِ إِنْ...
EMOJİLE

Ayet(Nisâ Suresi,59. Ayet)

يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا أَطِيعُوا اللَّهَ وَأَطِيعُوا الرَّسُولَ وَأُولى الْأَمْرِ مِنْكُمْ فَإِنْ تَنَازَعْتُمْ فِي شَيْءٍ فَرُدُّوهُ إِلَى اللَّهِ وَالرَّسُولِ إِنْ كُنتُمْ تُؤْمِنُونَ بِاللَّهِ وَالْيَوْمِ الْآخِرِ ذَلِكَ خَيْرٌ وَأَحْسَنُ تَأْوِيلًا

Meali:Ey iman edenler! Allah’a itaat edin, Peygamber’e itaat edin, sizden olan ülü’l-emre de. Eğer bir hususta anlaşmazlığa düşerseniz – Allah’a ve âhirete gerçekten inanıyorsanız- onu, Allah’a ve Peygamber’e götürün. Bu, elde edilecek sonuç bakımından hem hayırlıdır hem de en güzelidir.

Nisâ Suresi, 4/59. Ayet

Hadis

On kişi üzerinde bile olsa, yöneticilik yapmış olan her insan kıyamet gününde (Allah’ın huzuruna) elleri boynuna bağlı olarak gelir. Sonra da ya adeleti sayesinde kurtulur veya haksızlık etmiş olduğu için mahvolur!

(Dârimî, “Siyer”, 72; Müsned, II/431; V/267)

Dua

Alemlerin rabbi olan yüce Allah’ım Peygamber Efendimiz Hz. Muhammet Mustafa sallallahu aleyhi ve sellem hürmetine önümüzdeki seçimi ülkemiz için hayırlı eyle.Hangisi hayırlısıysa onun başımıza gelmesini nasip eyle. Vatanımız ve milletimiz için hayırlı olmasını nasip eyle.

Ülkemize zeval getirme. Ordumuzu havada, karada, denizde daima mansur ve muzaffer eyle