Haftanın Ayeti, Hadisi Ve Duası

İnanç
Ayet   وَنَضَعُ الْمَوَازِينَ الْقِسْطَ لِيَوْمِ الْقِيمَةِ فَلَا تُظْلَمُ نَفْسٌ شَيْئًا وَإِنْ كَانَ مِثْقَالَ حَبَّةٍ مِنْ خَرْدَلٍ أَتَيْنَا بِهَا وَكَفَى بِنَا حَاسِبِينَ     Meali...
EMOJİLE

Ayet

 

وَنَضَعُ الْمَوَازِينَ الْقِسْطَ لِيَوْمِ الْقِيمَةِ فَلَا تُظْلَمُ نَفْسٌ شَيْئًا وَإِنْ كَانَ مِثْقَالَ حَبَّةٍ مِنْ خَرْدَلٍ أَتَيْنَا بِهَا وَكَفَى بِنَا حَاسِبِينَ

 

 

Meali: Biz, kıyamet günü için adalet terazileri kurarız; artık kimseye hiçbir şekilde haksızlık edilmez. Yapılan, bir hardal tanesi kadar dahi olsa, onu getirir ortaya koyarız. Hesap görücü olarak biz yeteriz.

 

 

Enbiyâ Suresi, 21/47. Ayet

 

Hadis

 

“Yönettikleri insanlara, ailelerine ve sorumlu oldukları kişilere karşı adaletli davrananlar, Allah katında, Rahmân’ın yanında nurdan minberler üzerinde ağırlanacaklar.

 

(Nesâî, Âdâbü’l-kudât, 1)

 

 

Dua

 

Ya Rabbi sen bizi doğruluktan şaşırtma, herkese adaletli bir şekilde davranmayı bizlere nasip eyle. Kimsenin hakkını yememeyi, ve kimseminkini de yedirtmemeyi, korumayı ve yardımcı olmayı bizlere nasip eyle. Kimsenin dolduruşuna gelmeden hakkı gözeterek doğruyu araştırıp bularak amel etmeyi herkese nasip eyle. Bizler beşeriz şaşarız sen bizi şaşırtma Allah’ım. Şaşırdığımız yerde yardımcımız sen ol.