Haftanın Ayeti, Hadisi Ve Duası

İnanç
Ayet   وَأَنْفِقُوا فِي سَبِيلِ اللَّهِ وَلَا تُلْقُوا بِأَيْدِيكُمْ إِلَى التَّهْلُكَةِ وَأَحْسِنُوا إِنَّ اللَّهَ يُحِبُّ الْمُحْسِنِينَ   Meali: Allah yolunda harcama yapın; kendi ellerin...
EMOJİLE

Ayet

 

وَأَنْفِقُوا فِي سَبِيلِ اللَّهِ وَلَا تُلْقُوا بِأَيْدِيكُمْ إِلَى التَّهْلُكَةِ وَأَحْسِنُوا إِنَّ اللَّهَ يُحِبُّ الْمُحْسِنِينَ

 

Meali: Allah yolunda harcama yapın; kendi ellerinizle kendinizi tehlikeye atmayın. İyilik edin, kuşkusuz Allah iyilik edenleri sever.

 

Bakara Suresi, 2/195. Ayet

 

 

Hadis

 

Din kardeşine güler yüz göstermek, iyi şeyler öğretmek, kötülük yapmasını önlemek, sorana yol göstermek, sokaktaki pis ve zararlı şeyleri temizlemek, birer sadakadır.

 

[Tirmizi]

 

Dua

 

Ey rahmetinden bizleri mahrum bırakmayan Yüce Allah’ım sen bu insanların içindeki karamsarlığı çirkinlikleri ve kötü olan tüm fikir ve düşüncelerini al. Bizlerin içine inşirah ver. Mutlu olup diğer kardeşlerimize de bu mutluluğu paylaşmayı bizlere nasip eyle. Birini mutlu etmenin verdiği zevki sen herkese yaşat Allah’ım. İyiliklerimizi arttırıp kötülüklerimizden de sen bizleri vazgeçirt.