Haftanın Ayeti, Hadisi Ve Duası

İnanç
Ayet   اَمْ يَحْسُدُونَ النَّاسَ عَلٰى مَٓا اٰتٰيهُمُ اللّٰهُ مِنْ فَضْلِه۪ۚ فَقَدْ اٰتَيْنَٓا اٰلَ اِبْرٰه۪يمَ الْكِتَابَ وَالْحِكْمَةَ وَاٰتَيْنَاهُمْ مُلْكاً عَظ۪يماً   Meali: Yoksa onlar...
EMOJİLE

Ayet

 

اَمْ يَحْسُدُونَ النَّاسَ عَلٰى مَٓا اٰتٰيهُمُ اللّٰهُ مِنْ فَضْلِه۪ۚ فَقَدْ اٰتَيْنَٓا اٰلَ اِبْرٰه۪يمَ الْكِتَابَ وَالْحِكْمَةَ وَاٰتَيْنَاهُمْ مُلْكاً عَظ۪يماً

 

Meali: Yoksa onlar, Allah’ın lutfundan verdiği şeylerden dolayı insanlara haset mi ediyorlar? Oysa İbrâhim soyuna da kitabı ve hikmeti verdik ve onlara büyük bir hükümranlık bahşettik.

 

Nisâ Suresi 54. Ayet

 

 

Hadis

 

Şayet biriniz, mali imkânlar bakımından ve bedenen kendisinden daha iyi durumda olanlara (imrenip) bakacak olursa; onlara değil de (bu yönlerden) kendisinden daha kötü durumda olanlara baksın!

 

(Müslim, “Zühd”, 8)

 

 

Dua

 

Ya Rabbi sen bizi şükürsüzlerden eyleme. Senden gelene her zaman hamd etmeyi bilenlerden olmayı nasip eyle. Sen bizi nefsimizle mücadelemizde muzaffer kıl. Sen şerli insanlardan bizleri koru, ve bizimde şerli insanlardan olmamamız için gayretimizi daim eyle. Gayreti olmayan kardeşlerimiz içinde bi gayret ateşini tutuştur.