Haftanın Ayeti, Hadisi Ve Duası

İnanç
أَفَمَنْ شَرَحَ اللَّهُ صَدْرَهُ لِلْإِسْلَامِ فَهُوَ عَلَى نُورٍ مِنْ رَبِّهِ فَوَيْلٌ لِلْقَاسِيَةِ قُلُوبُهُمْ مِنْ ذِكْرِ اللَّهِ أُولئِكَ فِي ضَلَالٍ مُبِينٍ Meal:Allah kimin gönlünü İslâm’...
EMOJİLE

أَفَمَنْ شَرَحَ اللَّهُ صَدْرَهُ لِلْإِسْلَامِ فَهُوَ عَلَى نُورٍ مِنْ رَبِّهِ فَوَيْلٌ لِلْقَاسِيَةِ قُلُوبُهُمْ مِنْ ذِكْرِ اللَّهِ أُولئِكَ فِي ضَلَالٍ مُبِينٍ

Meal:Allah kimin gönlünü İslâm’a açmışsa o, rabbinden gelen bir aydınlık içinde olmaz mı? Allah’ı anma konusunda kalpleri katılaşmış olanlara ise çok yazık! Onlar apaçık bir sapkınlık İçindedirler.

Zümer Suresi, 39/22. Ayet

Hadis
“Her zikrullah edilen mecliste melekler etraflarını sararlar. Bunlar zikre başlayınca, hatta melekler derler ki siz zikrinizi arttırınız. Allah’u Teâlâ Hazretleri de size ihsanını artırsın,”

(Râmûzu’l-Ehâdîs, Hadîs No: 4247.)

Dua
Ya Rabbi seni andıkça kalbimiz ferahlar, huzur buluruz. Seni daha çok zikretmeyi eğer unutanlarımız var ise zikredenlerden olabilmeyi nasip eyle. Hayırlı olan tüm işlere başlarken besmeleyle başlamayı hepimize nasip eyle. En önemli zikirlerden biri olan hamd etmeyi, şükretmeyi de dilimizden eksik etmemeyi bizlere nasip eyle. Verdiğin nimetlere karşı daima hamd edenlerden olmayı nasip eyle.