Haftanın Ayeti, Hadisi, Sözü Ve Duası

İnanç
Ayet سُبْحَانَ الَّذِي أَسْرَى بِعَبْدِهِ لَيْلًا مِنَ الْمَسْجِدِ الْحَرَامِ إلَى الْمَسْجِدِ الْأَقْصَا الَّذِي بَارَكْنَا حَوْلَهُ لِنُرِيَهُ مِنْ آيَاتِنَا إِنَّهُ هُوَ السَّمِيعُ الْبَصِيرُ Meal:...
EMOJİLE

Ayet

سُبْحَانَ الَّذِي أَسْرَى بِعَبْدِهِ لَيْلًا مِنَ الْمَسْجِدِ الْحَرَامِ إلَى الْمَسْجِدِ الْأَقْصَا الَّذِي بَارَكْنَا حَوْلَهُ لِنُرِيَهُ مِنْ آيَاتِنَا إِنَّهُ هُوَ السَّمِيعُ الْبَصِيرُ

Meal: Bir gece, kendisine bazı âyetlerimizi gösterelim diye kulunu Mescid-i Harâm’dan çevresini mübarek kıldığımız Mescid-i Aksa’ya götüren Allah eksikliklerden münezzehtir. O, gerçekten işitendir, görendir.

İsra Suresi, 17/1. Ayet

Hadis
Cunâde b. Ebi Umeyye el-Ezdi şöyle rivayet ediyor:

“Ben ve Ensar’dan bir kişi Rasulullah’ın ashabından birine gittik. Dedik ki:”Rasulullah’ın Deccal’dan bahsettiği hadisi bize anlat: O da anlattı. Anlattığı hadiste şu da vardı. “Onun( Deccal’in) alameti: Yeryüzünde saltanatı kırk günde her mekana ulaşacaktır. Dört yer hariç: Kâbe, Mescid-i Nebevi, Mescid-i Aksa, Tur.” (Tur: Allah’ın Hz Musa’ya (as) konuştuğu mekan)

(Müsned-i Ahmed b. Hanbel)

Söz
Yıkılasın israil !
enkazını göreyim!
Sana ülke diyenin
Yüzüne tüküreyim.

(Necip Fazıl Kısakürek)

Dua
Ya Rab sen ilk kıblemizi zalimlerin eline bırakma. Eskiden olduğu gibi gene müslümanların himmetine ver. Oraya gidip ibadet edebilmeyi her bir müslümana nasip eyle. Oradaki masum suçsuz canları koru. Savaştan etkilenen masum suçsuz canları da koru ya rabbim. Deccalın bile giremeyeceği o kutsal maabede bu zalimlerin, bu devrin insan deccalların da girmesine izin verme Ya Rabbim. Vatanımıza milletimize ve müslümanlara sen zeval verme Ya Rabbim. Sen bizi koru ve yardımcımız ol.