Hacca Gideceklere Aşı Uyarısı

Dinler
Ankara İl Sağlık Müdürlüğü‘nce, Hacca gidecekler için aşı uygulamasının başladığı hatırlatılarak, Hacı adaylarının aşılarını seyahatlerinden 15 gün önce yaptırmaları tavsiyesinde bulunuldu. İl S...
EMOJİLE

Ankara İl Sağlık Müdürlüğü‘nce, Hacca gidecekler için aşı uygulamasının başladığı hatırlatılarak, Hacı adaylarının aşılarını seyahatlerinden 15 gün önce yaptırmaları tavsiyesinde bulunuldu.

İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada, vatandaşların sağlığını korumak ve bulaşıcı hastalıkların yurt içine girişini önlemek amacıyla Hac ve Umre dönemlerinde Menenjit, İnfluenza A H1N1 ve Polio aşısı uygulamasının yapıldığı belirtildi.

Mevsimsel grip aşılarını, hacı adaylarının kendilerinin temin etmesi gerektiği ifade edilen açıklamada, diğer aşıların ise aşılama görevi verilen kurumlarda mevcut olduğu kaydedildi.

Açıklamada, hac döneminde bu hizmetin 10’u merkez, 12’si perifer ilçelerde olmak üzere 22 sağlık kuruluşunda verildiği, sağlık kuruluşlarının listesine il ve ilçe müftülüklerinden ulaşılabileceği ifade edildi.

Aşı istasyonlarından AŞTİ Sağlık Ocağı‘nda (Ankara Şehirlerarası Terminal İşletmesi İçi) 24 saat aşı uygulamasının yapıldığı belirtilen açıklamada, ”Hac aşıları başlatılmış olup Hacı adaylarımızın aşılarını seyahatlerinden 15 gün önce yaptırmaları Bakanlığımızca tavsiye edilmektedir” denildi.