Explorer Kur’an Zevki

Dinler
Kur’an okumayı bilmiyorsunuz ya da az biliyorsunuz ve yanlış okumaktan korkuyorsunuz. Belki de çok iyi biliyorsunuz ama mesela Abdülbasit Abdussamed okusa da dinlesek diye iç geçiriyorsunuz her ...
EMOJİLE

Kur’an okumayı bilmiyorsunuz ya da az biliyorsunuz ve yanlış okumaktan korkuyorsunuz. Belki de çok iyi biliyorsunuz ama mesela Abdülbasit Abdussamed okusa da dinlesek diye iç geçiriyorsunuz her seferinde. Keşke iyi bir hafız yanıbaşımda okusa da dinlesem diyorsunuz.

Eğer bu saydıklarımızdan biri sizseniz http://www.quranexplorer.com/ quran/ tam size göre.

Adresi tıklıyorsunuz sonra Kur’an-ı Kerim’in istediğiniz dilde tercümesini okuyabiliyor, istediğiniz hafızdan dinleyebiliyorsunuz.

Siteye girdiğinizde sizi ikiye ayrılmış bir sayfa karşılıyor. Sağ bölümde Kur’an-ı Kerim’den okumak istediğiniz surenin arapça hattı, sol bölümde ise tercih ettiğiniz dilde tercümesi yer alıyor. Burada Almanca, İngilizce, Fransızca, Malayca ve Türkçe’nin de aralarında bulunduğu tam 10 dilde kur’an mealine ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca Kur’an’ı dünyanın en tanınmış 6 hafızından birinin kıraatıyla dinleme şansınız da var. Üstelik Kur’an-ı seslendiren hafızla birlikte takip ederken tecvid kurallarını da atlamıyorsunuz.

quranexplorer evde, işte, internet erişiminizin olduğu her yerde Kur’an’ı en doğru şekilde okumak, dinlemek ve anlamak için görselliği ve içeriği bakımından güzel bir kaynak niteliğinde.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi