Camide Hijyen İçin Askıda Çorap

Dinler
Burdur‘daki Kameriya Camisi’nde hijyenin sağlanması amacıyla ”askıda çorap” uygulaması başlatıldı. Kameriye Camisi imam hatibi Ömer Gün, uygulamayı 3 aydır sürdürdüklerini beli...
EMOJİLE

Burdur‘daki Kameriya Camisi’nde hijyenin sağlanması amacıyla ”askıda çorap” uygulaması başlatıldı. Kameriye Camisi imam hatibi Ömer Gün, uygulamayı 3 aydır sürdürdüklerini belirtti.

Müezzin arkadaşı ile cami için daha güzel ne yapabileceklerini düşünürken bu fikrin oluştuğunu söyleyen Gün, özellikle yaz günlerinde artan çıplak ayakla namaz kılınmasının önüne geçilmesi için bu kampanyayı başlattıklarını ifade etti.

Çevredeki veya dışarıdan gelen cemaatin bazen çorapsız geldiğini veya abdest alırken çorabının ıslandığını kaydeden Gün, bunun üzerine cemaatin namaza çorapsız girebildiğini söyledi.

Gün, ”Çoraplarımızı koymak için yaptırdığımız askılığı duvara montajladık. Buraya da yazımızı yazdık. ‘Lütfen çıplak ayakla namaz kılmayalım, çorap hediyemizdir, iade etmeyiniz’ diye. Çoraplara cemaatimizden sponsorlar var. Azaldıkça yenilerini koyuyoruz. Bundan cemaatimiz de çok memnun” diye konuştu.