Sağlık Bakanı Koca: Salgına karşı aldığımız tedbirler toplum tarafından kabul gördü

Güncel
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Kovid-19 salgınına karşı aldığımız tedbirler toplum tarafından kabul gördü.” dedi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Kovid-19 salgınına karşı aldığımız te...
EMOJİLE

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Kovid-19 salgınına karşı aldığımız tedbirler toplum tarafından kabul gördü.” dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Kovid-19 salgınına karşı aldığımız tedbirler toplum tarafından kabul gördü.” dedi.

Sağlık Bakanı Koca, “Koronavirüse karşı mücadelemiz, yakın dönemdeki en büyük seferberliğimizdi.” ifadesinde bulundu.

Sağlık Bakanı Koca, “Vaka sayısı binin altına düştüğünde, bu düşüş nihai başarının işaret fişeği olacaktır.” diye konuştu.

Sağlık Bakanı Koca, “Bayram günlerinde tedbirlere uyarsak sonrasında daha özgür olabiliriz.” açıklamasında bulundu.

Sağlık Bakanı Koca, “Mücadelenin daha ne kadar süreceğini bilemediğimiz için hayatı yeniden planlıyoruz.” dedi.

Sağlık Bakanı Koca, “Risk hala dolaşımdadır. Yeni hasta sayısının azalması güvence değildir. Sokağa maskesiz çıkılmamalı, sosyal mesafe kuralına uyulmalıdır.” ifadesinde bulundu.

Sağlık Bakanı Koca, “Mücadelenin birinci döneminde başardık, bu döneminde de başaracağımızdan kuşku duymuyorum.” diye konuştu.

Sağlık Bakanı Koca, “Yarın itibarıyla iş yerlerinde, o iş yerinde uyulması gereken kuralları gösteren afişler ve rehberlerle karşılacaksınız.” açıklamasında bulundu.

Sağlık Bakanı Koca, “Bireyler risk taşımadığını, hasta veya temaslı olmadığını “Hayat Eve Sığar” uygulaması aracılığıyla gösterebilecek.” dedi.

Sağlık Bakanı Koca, “Uygulamaya önce şehirler arası ulaşımda geçiyoruz. Mobil uygulama üzerinden alacağınız kodu kullanarak uçak ve tren seyahati yapabileceksiniz.” ifadesinde bulundu.

Sağlık Bakanı Koca, “Seyahatlerde sağlık durumlarının kontrolü, ilgili seyahat firması tarafından sağlanacak. Virüs bulaştığı tespit edilirse yolculuk esnasında temas ettiği kişilerin takibi yapılacak.” diye konuştu.

Sağlık Bakanı Koca, “Sağlık turizmi sezonunu erken başlattık. Talebe, müracaata göre gerektiğinde charter seferler düzenlenebilecek.” açıklamasında bulundu.

Sağlık Bakanı Koca, LGS ve YKS’ ye ilişkin, “Adaylar sırasına maskeyle oturacak, sosyal mesafe uygunsa sınav anında maske çıkarılabilecek.” dedi.

Sağlık Bakanı Koca, “Kovid-19 testinde, önümüzdeki dönem sadece semptom gösterenlere değil, belli bölgelerde herkese yapılabilir bir algoritmaya döneceğiz.” açıklamasında bulundu.

Sağlık Bakanı Koca, “Yakın zamanda havaalanlarında, yurt dışından gelen yolculara da testin yapılması şeklinde bir çalışmamız var. Gümrük kapıları dahil.” diye konuştu.

Sağlık Bakanı Koca, “OSB’lerde 50 bine yakın kişiye test yapıldı. Bu 50 bin testte pozitif çıkma oranı binde 3,5. Yani çok düşük.” ifadesinde bulundu.

Sağlık Bakanı Koca, “65 yaş üzeri büyüklerimizden memleketlerine gideceklere, 1 ay dönmemek üzere, bir izin durumu yarından itibaren söz konusu olacak.” dedi.

Sağlık Bakanı Koca, “Eğer kurallara uyarsak önümüzdeki dönemde ikinci dalganın olması söz konusu olmaz.” diye konuştu.

Sağlık Bakanı Koca, Türkiye’nin Kovid-19 tedavi algoritmasına ilişkin “Önümüzdeki 2-3 hafta içerisinde, birçok ülkenin 100, 200, 300’lü vakalarla açıkladığı çalışmaları biz binlerle ifade edilen çalışmalar olarak sunacağız.”  açıklamasında bulundu.

Sağlık Bakanı Koca, “Aşı konusu hassas bir konu. Umudumuzu koruyalım. Somut bir şey geliştiğinde paylaşırız.” ifadesinde bulundu.

Sağlık Bakanı Koca, “Restoranların nasıl açılması gerektiği, oturma düzeni dahil planlaması yapıldı, rehber hazırlandı.” dedi.