Tatlıses’i Kim Tehdit Etti?

Olaylar
Nazif Karaman’ın haberi İbrahim Tatlıses, kendisine düzenlenen silahlı saldırıyla ilgili verdiği ifadede olay gecesini şöyle anlattı: Program çıkışı hayranlarımla fotoğraf çektirdim sonra yola ç...
EMOJİLE

Nazif Karaman’ın haberi

İbrahim Tatlıses, kendisine düzenlenen silahlı saldırıyla ilgili verdiği ifadede olay gecesini şöyle anlattı: Program çıkışı hayranlarımla fotoğraf çektirdim sonra yola çıktık, birara kulağımda çınlama oldu gerisini hatırlamıyorum.

Sabah, uğradığı silahlı saldırı sebebiyle önceki gün tedavi gördüğü fizik tedavi merkezinde İstanbul Organize Şube Müdürlüğü ekiplerine ifade veren İbrahim Tatlıses’in ifadesinin ayrıntılarına ulaştı. Tatlıses’den Abdullah Uçmak ile husumetinin detaylarını anlatması istendiği öğrenildi. Avukatlarının yardımı ile 13 yıldır süren husumetin detaylarını anlatan Tatlıses’in şunları söylediği belirtildi:
 "1998’de Uçmak ve adamları ile oğlum Ahmet Tatlı arasında Hasan Bora’nın işyerinde yaşanan olay sebebiyle aramızdak husumet başladı. Bora’nın hemşehrisi olan Uçmak aracımızı kurşunladıktan sonra bizden para isteyip tehdit etti. 25 bin lira kan parası verdim ama yine istediler. 2002’de aracımın önünü kesip para istediler. Şikayetçi olup yakalanmalarını sağladım. Uçmak hapse girdi ama tahliye olup beraat etti. Nuri Sesigüzel barış yemeği düzenledi. Fakat sonradan bana yine suikast planladılar. 2003’te Gaziosmanpaşa’da TEM’de beni vurmak için pusuya yatmışlar ama yakalandılar. Yine İbo Show programından çıkışta aracımı kurşunlamayı planlamışlar. Bu olay sebebiyle hapse girdiler.

" KİMSEDEN TEHDİT ALMADIM"
 Son dönemde herhangi bir tehdit alıp almadığı sorulan Tatlıses, "Son saldırıdan önce ciddi anlamda bir tehdit almadım. Gelen tehditleri emniyet güçlerine bildiriyordum zaten"dedi.

Tatlıses olay anını ise şöyle anlattı: "Olay gecesi stüdyodan çıkarken birkaç kişi fotoğraf çektirdi. Aracıma bindim. Buket arka koltukta idi. Ben Buket’!e bir şeyler anlatıyordum onun için başımı hafif sola çevirmiş arkadaki Buket ile konuşuyordum. Kulağımda bir çınlama oldu ve sonrasını hatırlamıyorum."

Sabah