Şehit Olan Polislerin İsimleri Açıklandı

Olaylar
Emniyet Genel Müdürlüğü, Cudi Dağı’nda şehit olan güvenlik görevlilerinin isimlerini açıkladı.   Açıklamada, Şırnak’ın Silopi ilçesi Cudi Dağı kırsalında saat 10.00 sıralarında bölücü...
EMOJİLE

Emniyet Genel Müdürlüğü, Cudi Dağı’nda şehit olan güvenlik görevlilerinin isimlerini açıkladı.
 
Açıklamada, Şırnak’ın Silopi ilçesi Cudi Dağı kırsalında saat 10.00 sıralarında bölücü terör örgütü mensupları ile çıkan çatışmada Başpolis Memuru Kadir Can, Polis Memuru Cihat Akkaya, Polis Memuru Recep Topaloğlu, Polis Memuru Arif Mamış, Polis Memuru Selim Arslan ve Polis Memuru Mustafa Erdoğan’ın şehit olduğu açıklandı.
 
Emniyet, şehitler için bugün Şırnak Emniyet Müdürlüğü’nde saat 12.00’de tören düzenleneceğini bildirdi. Töreni müteakip şehitlerin naaşlarının illerine gönderilmek üzere Diyarbakır’a götürüleceği kaydedildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü yetkilileri, "Şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli aileleri ve yakınları ile tüm teşkilatımıza başsağlığı dileriz." dedi.
  
20 yıl sonra gittiği şark görevinde şehit düştü
 
Terör örgütü PKK’nın Cudi’de kurduğu pusuda şehit olan 6 özel harekât polisinden biri olan başpolis Kadir Can’ın Antalya’daki evine ateş düştü. Can’ın şark görevi için Şırnak’ta olduğu ve Haziran ayında bu görevini tamamlayacağı öğrenildi.
 
Cizre’deki gösterilerde bir polisin şehit edilmesinden sonra, Cudi Dağı’ndan gelen acı haber ailelere ulaşmaya başladı. Cudi’de terör örgütü PKK’nın kurduğu pusu sonucu şehit olan 21 yıllık başpolis Kadir Can’ın Antalya’da evinde acılı bekleyiş devam ediyor. Şehidin Atatürk Mahallesi 2641 sokaktaki evine ve komşu apartmanlara Türk bayrakları asıldı. Şehit Kadar Can için evinin önünde Kur’an-ı Kerim okunuyor. Şehidin Antalya’daki meslektaşları da evine gelerek aileyi teselli etmeye çalışıyor. Şehidin eşi Ayşe Can, gözyaşlarıyla ağıt yakarken, 10 yaşındaki oğlu Ömer Can’ı ve 16 yaşındaki kızı Gökçe Can’ı da teselli etmeye çalıştı. 1991 yılında göreve başlayan memuru Hataylı şehit baş polis Kadir Can, sırasıyla Ankara, Iğdır, Edirne, Adıyaman, Antalya’da çalışmış, son olarak 1,5 yıl önce Şırnak Özel Hareket Şube Müdürlüğü’ne şark görevi için gitmişti. Şehit Kadir Can evli ve 2 çocuk babasıydı. Kadir Can’ın ailesinin yanına en son Kurban Bayramı’nda geldiği, haziran ayında da şark görevinin biteceği öğrenildi.
 
Şehit polis Yavuz Selim Arslan’ın baba ocağına ateş düştü
 
Cudi Dağı’nda Terör örgütüne yönelik olarak düzenlenen operasyonda şehit olan özel harekat polisi Yavuz Selim Arslan’ın Kahramanmaraş’taki baba ocağına ateş düştü. Terör örgütü PKK’nın Şırnak’taki Cudi Dağı’nda şehit olan 6 özel harekatcıdan birinin de Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesinin Bozhöyük kasabasından Yavuz Selim Arslan olduğu öğrenildi. 4 kardeşin en küçükleri olan 1987 doğumlu Yavuz Selim Arslan’ın polisliği çok sevdiği ve bekar olduğu belirtildi.
 
1,5 ay önce Şırnak’a tayin olmuştu
 
Şırnak’ın Silopi ilçesi Cudi Dağı’nda teröristlerle çıkan çatışmada şehit düşen Özel Harekat polislerinden Recep Topaloğlu’nun Kocaeli’nin İzmit ilçesinde bulunan evine acı düştü. Aile, oğullarının cenazesini almak için Diyarbakır’a gitti.
 
Cudi Dağı’nda çıkan çatışmada şehit olan polislerden biri de Kocaeli’nin İzmit ilçesinden. Bayındırlık Konutları 12. Ada’da ikamet eden baba Reşat ve anne Meryem Topaloğlu, acı haberi dün gece saat 24.00 sıralarında öğrendi. Aile, haberin ardından oğullarının cenazesini almak için Diyarbakır’a hareket etti. Ailenin İzmit’teki evinde de hüzün hakim. Komşuları apartmana Türk bayrağı astı. Recep Topaloğlu’nun 3 yıllık polis olduğu, 1,5 yıl önce de Şırnak’a tayin olduğu öğrenildi.
 
Geçen yıl Nefiye Topaloğlu ile evlenen Recep Topaloğlu’nun çocuğunun bulunmadığı ifade edildi. Evin tek oğlu olduğu belirtilen Topaloğlu’nun, Beden Eğitimi Öğretmenliği okuduğu, ardından polis olduğu kaydedildi.

Bugün