‘Nankör köpek’ açıklamasına en sert tepki!

Olaylar
Yazar Sevda Türküsev, Başörtülülere ‘Nankör köpek’ diyen CHP Tekirdağ Gençlik Kolları Başkanı Önay Taşdelen’e çok sert çıktı. Taşdelen’e evine bir köpek alıp insani duyguları ö...
EMOJİLE

Yazar Sevda Türküsev, Başörtülülere ‘Nankör köpek’ diyen CHP Tekirdağ Gençlik Kolları Başkanı Önay Taşdelen’e çok sert çıktı. Taşdelen’e evine bir köpek alıp insani duyguları öğrenmesini tavsiye eden Türküsev, "Ben böyle bir CHP’li olacağıma sokak köpeği olurum daha iyi" dedi.

 

CHP Tekirdağ Gençlik Kolları Başkanı Önay Taşdelen sosyal paylaşım sitesi Twitter’daki hesabından başörtülülere hakaret yağdırmıştı. Taşdelen, kamuda başörtüsünün serbest kalması için bazı vatandaşların eylem yapacağını duyurdu. CHP’li taşdelen eylem yapacak başörtülülere’nankör köpek’ dedi. CHP’li başkanın bu hakaretine sosyal medya kullanıcıları da sessiz kalmadı. Vatandaşlar büyük saygısızlığa attıkları mesajlarla tepki göstermişti.

Gazeteci – Yazar Sevda Türküsev, Beyaz TV ekranlarında yayınlanan Uyan Türkiyem programında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulurken bu konuya da cevap verdi.
Daha önce, CHP Genel Başkan Yardımcısı Şafak Pavey’e attığı hakaret içeren tweet’le bir anda gündeme oturan Malatya AK Parti üyesi Melik Birgin, parti üyeliğinden jet hızıyla ihraç edilmişti. Birgin, CHP Genel Başkan Yardımcısı Şafak Pavey’e,’Allah bir bacağını almış, hala küfürden uyanmazsın. Nedir bu inatçılık!’ diyen bir tweet atmıştı.

‘BU SÖYLEM CHP’Yİ DE BAĞLAR’
‘AK Parti’nin güzel taraflarından bir tanesi hemen ihraç etmesi. İhraç ettiği için bu söylem AK Parti’yi bağlamaz’ diyen Türküsev,’Ama bu arkadaş hala CHP’de görevde. Ayrıca belediyede de görevliymiş ve bu 11 gün önce söylenmiş bir söz. Kusura bakmayın şu an itibariyle bu CHP’yi bağlayan bir söylemdir. Üç gündür sosyal medyada bu tweet dolaşıyor ve bunun hiç bir haklı gerekçesi yoktur’ şeklinde konuştu.

Sevda Türküsev şöyle devam etti:
‘Şafak Pavey’e söylenen sözlere gelince de; ben Şafak Pavey’in ne ideolojisini ne de söylemlerini tasvip etmiyorum. Ama Cenab-ı Allah’ın takdir etmiş olduğu bir engelle hayatını sürdürüyor. Buna rağmen bir duruşu vardır, hayat mücadelesine devam ediyor. Biz tasvip etmesek bile onun duruşuna saygı göstermek zorundayız ve engellilere de bir örnektir. Ben sonuna kadar da Şafak Pavey’i savunurum. O AK Partili arkadaş ihraç edilmiştir, edilsin, edilmeli.

Tekirdağ’daki CHPli arkadaşa gelince; 11 gün önce söylenmiş bir söz, üç gündür CHP’den hala tık yok. Bu insan olanı bağlar. Bu CHP, AK Parti, MHP, o parti, inananı, inanmayanı bu insan olanı bağlayan bir sözdür.’
‘Ben şahsen böyle insanlar gibi olacağıma yani nankör köpek diyecek kadar küçülebilecek bir insan olacağıma; ben insan haklarını savunan, hak ve adaletler içinde mücadele eden bir köpek olmayı tercih ederim. Çünkü o köpeği de Cenab-ı Allah yaratmıştır’ ifadelerini kullanan Türküsev şunları söyledi:

‘EVİNE BİR KÖPEK ALSIN DA İNSANİ DUYGULAR ÖĞRENSİN’
‘Ben o CHP’li arkadaşa şunu tavsiye ediyorum. Gitsin evine bir köpek alsın. O köpekle evinde yaşasın. Oköpek dediği, hayvan dediği o canlıdan bazı insani duyguları öğrensin. Sen kim oluyorsun? Kim kime köpek diyebilir? Ayrıca ben hayvan hakları adına hayvan derneklerinin de ayaklanmasını istiyorum. İnsanlar birbirlerine hakaret ederken niye hayvan kisvesini kullanıyorlar. Biz kimseye hakaret etmiyoruz. Ben CHP’deki bu zihniyeti anlamıyorum. Tekrar söylüyorum; ben bu tip insalar gibi insan kisvesinde yaşayacağıma sokak köpeği olurum daha iyi.’

Haber7.com