Küçük Kızlara ‘Facebook’ Tuzağı

Olaylar
İstanbul’da, özellikle facebook gibi sosyal paylaşım sitelerinde sahte isimlerle yaşı küçük kızları tuzağa düşürüp cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla bir kişi gözaltına alındı. Çocuk Şube Mü...
EMOJİLE

İstanbul’da, özellikle facebook gibi sosyal paylaşım sitelerinde sahte isimlerle yaşı küçük kızları tuzağa düşürüp cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla bir kişi gözaltına alındı.

Çocuk Şube Müdürlüğü’ne ailesiyle birlikte giden ve isminin açıklanmasını istemeyen 16 yaşındaki bir kız, sosyal paylaşım sitesinde tanıştığı biri tarafından tehdit ve şantaj yoluyla cinsel istismara maruz kaldığını söyledi. İhbar üzerine geniş çaplı inceleme başlatan polis, kendilerini genç kız olarak tanıtarak sosyal paylaşım siteleri üzerinden zanlı Tuncay A. ile iletişim kurdu.

Birden fazla sahte isim kullandığı için adresi güçlükle belirlenen zanlının Esenler’deki evine operasyon yapıldı. Kıskıvrak yakalanarak gözaltına alınan şahsın evinde yapılan aramalarda; küçük kızlara ait yaklaşık 200 adet facebook adresi, porno içerikli döküman ve tuzağa düşürülen kızlara ait resimler bulundu. Evli ve bir çocuğu bulunan Tuncay A. nın bir süredir eşinden ayrı yaşadığı öğrenildi. Polisteki ifadesinde suçlamaları kabul etmeyen zanlının adına kayıtlı 3 ayrı telefon numarasının bulunduğu, bu numaralardan kendisini Samet, Hakan ismiyle tanıttığı anlaşıldı.

Polisteki işlemleri tamamlanan zanlı Tuncay A. Üsküdar Adliyesi’ne çıkartıldı. Zanlının adliyedeki işlemleri sürüyor.

RotaHaber